GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 09:25   Güncelleme : 11-10-2021 09:49

Yola çıkacaklar dikkat! Pazartesi yoğunluğu başladı... İşte trafiğe kapatılan yollar

İstanbul'da haftanın ilk günü sabahın ilk saatleriyle birlikte mega kentte trafik yoğunluğu yüzde 62 olarak ölçüldü. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde trafik yer yer durma noktasına geldi. Kaynak: Yola çıkacaklar dikkat! Pazartesi yoğunluğu başladı... İşte trafiğe kapatılan yollar

Yola çıkacaklar dikkat! Pazartesi yoğunluğu başladı... İşte trafiğe kapatılan yollar

İstanbul’da erken saatlerden itibaren trafik yoğunluğu oluştu. İşlerine gitmek isteyen sürücüler ve öğrenci servisleri özellikle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

KÖPRÜ İSTİKAMETİNDE YOĞUNLUK OLUŞTU

Haftanın ilk iş ve okul gününde trafiğin yer yer durma noktasına geldiği görüldü. Köprüye bağlanan ara yollarda da sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. İBB trafik verilerine göre ise yoğunluk saat 08.00 itibariyle yüzde 62 olarak ölçümlendi.

640xauto-1-072.jpg

KARA YOLLARI DUYURDU! İŞTE TRAFİĞE KAPATILAN YOLLAR

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Gemlik Serbest Bölge-Çağlayan kavşakları 0-39. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İzmir istikametinde Karacabey Kavşağı Üst Geçit Köprüsü yan yolu trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü sağlanıyor. Söz konusu hattın 5-7. kilometrelerinde de bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu sebeple otoyolun İstanbul yönünde sağ şerit trafiğe kapatılarak, sürücüler diğer şeritlere yönlendirilecek.

Anadolu Otoyolu'nun Bolu Doğu-Yeniçağa kavşakları 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

Yalova-İzmit yolunun 0-40. kilometrelerindeki muhtelif kesimlerde genleşme derzi yenileme-tamirat çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Trafik yoğunluğu düşünülerek buradaki çalışma, 21.00-06.00 saatlerinde yapılıyor.

Ankara-Konya ayrımı-Bala-Kaman yolunun 19-20. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle Ankara-Bala istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü devam ediyor.

Simav-Uşak yolunun 27. kilometresinde alt geçit yapım çalışmaları dolayısıyla yol trafiğe kapatıldı. Sürücüler alternatif güzergah olarak şehir içi sanayi bölgesine yönlendiriliyor.

Amasya-Turhal yolunun 62-68. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Korkuteli-Antalya yolunun 31-33. kilometrelerinde çelik tel ile şev stabilitesinin artırılması çalışmaları nedeniyle Korkuteli istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Antalya istikametinden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Trabzon-Maçka yolunun 26. kilometresindeki Yeni Maçka Tüneli'nin Maçka-Trabzon istikametindeki tüpünde yapılacak elektrik sistemi bakım çalışması sebebiyle bugün ve yarın 08.00-18.00 saatlerinde tünel trafiğe kapatılarak, ulaşım servis yolundan devam edecek.

Malatya-Darende yolunun 48-53. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

 

Kaynak: Yola çıkacaklar dikkat! Pazartesi yoğunluğu başladı... İşte trafiğe kapatılan yollar Günboyu