GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 17:52   Güncelleme : 14-12-2021 17:52

Yılmaz Özdil: Türkiye rakıdır. Rakı Türkiye'dir!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AK Parti Başkanvekili Numan Kurtulmuşun, "Türkiye İstatistik Kurumu'na güvenmeyeceksin de, masada oturup içki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin" sözleri üzerine bir köşe yazısı kaleme aldı.

Yılmaz Özdil: Türkiye rakıdır. Rakı Türkiye'dir!

Yılmaz Özdil, "Cevap veriyorum, evet. Çünkü, Tüik için aynı şeyi söylemeyiz ama, rakı vatan sevgisidir… İki tek attığında noolacak bu memleketin hali diye kafa yorulması, ondandır" dedi.

YILMAZ ÖZDİL'İN YAZISI ŞÖYLE:

Ölmeme günü…

Akp genel başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye İstatistik Kurumu'na güvenmeyeceksin de, masada oturup içki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin” diye sordu.

Cevap veriyorum, evet.

Çünkü, Tüik için aynı şeyi söylemeyiz ama, rakı vatan sevgisidir…

İki tek attığında noolacak bu memleketin hali diye kafa yorulması, ondandır.

Tüik verileriyle yalan söyleniyor, Tüik ciddiye alınmadığı için, yalandan kimse ölmüyor… Ama rakı ciddi iştir, yalanı kaldırmaz, sahtesine denk gelirsen, ölürsün.

Sahte dindar ol mesela, Allah ile aldat, her mevkiye gelirsin, ama sahte rakı içersen, her yer karanlık, doooğru, pir nur o mevki!

Rakı hesap işidir, kesene uygunsa içersin, hesabı ödersin, içmezsen, tek kuruş ödemezsin… Ama Tüik öyle mi? Tüik'in bedelini istese de istemese de, asgari ücretli de öder, emekli de öder, memur da öder.

Rakı sofrasında teklif vardır, ısrar yoktur, ister içersin, ister içmezsin, kendin bilirsin… Tüik metazori değil midir?

Türkiye, rakıdır.

Rakı, Türkiye'dir.

İnanmıyorsan gel, laboratuvarda deney yapalım…

İlk gördüğünde, şişedeki su gibi berraktır, halbuki, su ilave ettiğinde, aniden sisli-puslu hale gelir, artık dışardan bakınca içini göremezsin, arkasını göremezsin. Anlayabilmen için, kavrayabilmen için, hissetmen lazım, hissetmek için, dışardan ahkam keserek olmaz, içine girmen lazım.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

AdminAdmin