SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2020 19:26   Güncelleme : 09-07-2020 19:26

Yıldırım: Nurullah Liverpool'un kalesini rahatlıkla koruyabilir

"Kalecimiz gerçek performansını TFF Birinci Lig'de gösterecek. Ondan sonra Nurullah bir veya iki sezon Süper Lig'de oynayıp tecrübe kazandıktan sonra satmayı planlıyoruz. Tabiki oyuncumuzun önünü açacağız. Nurullah gibi niceleri altyapımızdan gelecek bizim. Oyuncumuzun Dünya yıldızı olmasını istiyoruz ki Samsunsporlular ve Samsunlular gurur duysun"

Yıldırım: Nurullah Liverpool'un kalesini rahatlıkla koruyabilir

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, radyospor'da katıldığı programda kalecileri Nurullah Aslan hakkında ki düşüncelerini paylaştı. Genç kalecilerinin çok yetenekli ve Dünya yıldızı olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini dile getiren Başkan Yıldırım, "Nurullah bizim takımda pırlanta taşımız" diye konuştu. Başkan Yıldırım, oyuncusuyla ilgili görüşlerini şu cümlelerle ifade etti; Nurullah gelecek vadeden bir kaleci. Evet İstanbul takımları başta olmak üzere birçok taliplisi var. Beşiktaş resmi olarak oyuncumuzu bizden istedi. Yine Fenerbahçe'de aynı şekilde. Ama biz iki kulübümüzü de 'hayır' Nurullah'ı şu anda transferine izin veremeyiz dedik. Biz Nurullah'ı satmayacağız demiyoruz bakın; şu an için vermek istemiyoruz diyoruz. Nurullah'ın biz de daha ilk senesi. 

KARİUS'TAN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİR

Kalecimiz gerçek performansını TFF Birinci Lig'de gösterecek. Ondan sonra Nurullah bir veya iki sezon Süper Lig'de oynayıp tecrübe kazandıktan sonra satmayı planlıyoruz. Tabiki oyuncumuzun önünü açacağız. Nurullah gibi niceleri altyapımızdan gelecek bizim. Oyuncumuzun Dünya yıldızı olmasını istiyoruz ki Samsunsporlular ve Samsunlular gurur duysun. Neden Nurullah gidip te Liveerpol'un kalesini korumasın. Kiev'de şampiyon ligi finalini seyrederken; Loris Karius vardı kalede sonrasında Beşiktaş'a geldi. Nurullah, Karius'tan daha iyisini yapabilir. 3 veya 4 yıl sonra Nurullah'ı Avrupa'nın en iyi takımlarında görebiliriz. Bu kadar iddialıyım. Ama herşey Nurullah'ın elinde. Şımarmadan çok çalışması gerekiyor".