EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-10-2014 21:39

Yedaş Sayesinde Ayaktalar...

Vezirköprü ilçesinde ayakta kalmaya çalışan unutulmaya yüz tutmuş meslek ustaları YEDAŞ sayesinde sanatlarını icra etmeye devam ediyor.

Yedaş Sayesinde Ayaktalar...

Devletin desteği olmadan zor şartlarda ayakta kalma savaşı veren meslek erbablarından YEDAŞ’ın elektrik ücreti almadığı öğrenilirken, örnek bir davranış sergileyen Kurumun Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu sosyal sorumluluk projelerine gösterdiği önemle alkışı hak ediyor.

  Kısa adı TİGDER olan (Televizyon ve İnternet Gazetecileri Derneği) Başkanı Nihat Alparslan Vezirköprü Taşhan çevresinde unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ayakta tutmaya çalışan ustaları ziyaret etti. Ziyarette ustaların dertlerini ve sorunlarını dinleyen Alparslan adeta bir dokundu bin ah işitti. Unutulmaya yüz tutmuş baba mesleklerini icra eden Meslek ustaları devletin kendilerine yeterli desteği vermediklerinden yakınırken, kendilerine sadece YEDAŞ’ın destek olduğunu açıkladılar.   TEŞEKKÜR EDİYORUZ   Yüzyılların mesleği olan At Semeri mesleğini icra eden Ahmet Usta YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na teşekkür ederek , ‘Bizim amacımız geleneksel mesleklerimizi yaşatarak yeni nesile kültürümüzü doğru bir şekilde tanıtıp anlatabilmek. Bu nokta da Çalık Yedaş Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nun verdiği bu destek örnek olması açısından çok önemli. El sanatlarının yok olmaması toplumdaki üretim ve tüketim dengesini muhafaza etmek açısından da çok önemli. Sayın Türkoğlu’na teşekkür ediyoruz’ dedi.   Sosyal Sorumluluk projeleriyle gerek dünya, gerekse Türkiye’de ve bölge halkında farkındalık ve sorumluluk bilinci yaratmayı kendilerine misyon edinen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu çalışmalarıyla örnek oluyor…
AdminAdmin