GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2016 16:19

Vefatının 19. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş Anıl

Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Pazar günü akşam namazına müteakip site camiinde okutulan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif programlarına katılan Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, programdan sonra Ankara da MHP Genel Merkezi tarafından MHP’nin Merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 19. Yıl dönümü münasebetiyle organize edilen Başbuğu anma törenine katılmak üzere Ankara’ya hareket ettiler.

Vefatının 19. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş Anıl

 Başbuğ Alparslan Türkeş’i anma törenleri çerçevesinde Ankara Beş Tepedeki  Anıt Mezarda düzenlenen programa katılımın yoğunluğu dikkat çekti.  Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı törene yaklaşık  200 kişilik bir grupla katılırken, MHP İl başkanlığı da İl Başkanı Taner Tekin ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle törende hazır bulundular.

Tören sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Tekin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kürşad GEZE  ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a makamında gerçekleştirdiği ziyaretin ardında MHP Genel Merkezine geçen Tekin ve beraberinde ki heyet Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de ziyaret ettiler.

Törenlerin ve ziyaretlerin ardından Samsun a dönen Tekin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere iki büyük emaneti vardır. Bunlardan birincisi Milliyetçi Hareket Partisi ikincisi Ülkü Ocakları dır. Bu davaya gönül veren biz ülkücüler Başbuğumuzun bu emanetlerini ve fikirlerini sonsuza dek yaşatacağız. Bize göstermiş olduğu hedefleri milli iktidar, milli devlet  idealini gerçekleştirmek için gece gündüz çalışacağız diyerek Başbuğ Alpaslan Türkeş’in “Sizlere kolay bir başarı, vaad etmiyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yolda dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.” Sözünü hatırlattı.

AdminAdmin