EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-10-2020 14:05   Güncelleme : 08-10-2020 14:05

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden öğrencilere burs! İşte detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 9 ay boyunca karşılıksız burs verilecek. Kimler burstan yararlanabilir? Başvuru nasıl yapılır? Toplamda kaç lira burs veriliyor? İşte detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden öğrencilere burs! İşte detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü ayda 75 TL olmak üzere 9 ay boyunca toplamda 675 TL öğrencilere burs imkanı sağlayacak. İlk ödemesi Ekim ayında başlayan burs ödemeleri Haziran ayına kadar devam ediyor. 

KİMLERE BURS VERİLMEYECEK

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 9 ayın sonunda toplamda 675 TL burs ödemesi yapılacak. Aşağıdaki şartları taşıyanlara burs verilmeyecek:

"Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte olup Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de ortaöğrenim bursundan yararlanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilir."

BAŞVURU NE ZAMAN?

VGM tarafındna sağlanan bursa başvurular başladı. Başvurular 15 Ekim gününe kadar alınacak. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

https://burs.vgm.gov.tr/Login.aspx?BasvuruTuru=OO

Yukarıdaki linki kopyalayın ve yeni sekmede açın. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurun. 

Tüm sayfalarda istenen bilgileri tam doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayın.