SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-05-2021 16:34   Güncelleme : 11-05-2021 16:34

Vaka sayısı düşen iller açıklandı

Sağlık Bakanı Koca vaka sayısı en çok düşen illeri açıkladığı paylaşımda bu illerin; Kırklareli, Çanakkale, Düze, İstanbul ve Tekirdağ olduğunu duyurdu.

Vaka sayısı düşen iller açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısı azalan 10 ili açıkladı. Sağlık Bakanlığı, milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alan pandeminin merak edilen verilerini düzenli olarak yayımlıyor. Salgının durumu hakkında fikir sunan günlük corona tablosunda; vaka ve vefat sayısı, ağır hasta ve iyileşen hasta sayılarının yanı sıra test oranları ile toplam veriler bulunuyor.

Şubat ve mart ayında vaka sayılarında Türkiye’de ilk sırada yer alan Ordu, alınan tedbirlerle 14’üncü sıraya kadar geriledi. Sağlık Bakanlığı'nın haftalık koronavirüs haritasına göre kentte vaka oranı 316,52'den 260,94’e düştü.BAKAN KOCA 10 İLİ AÇIKLADI 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Son hafta vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kırklareli, Çanakkale, Düzce, İstanbul ve Tekirdağ. Vaka sayılarındaki düşüş yaygın şekilde tüm illerimizde yaşanacak' dedi.