GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 15:25   Güncelleme : 10-07-2021 15:25

Ünal: Hedefimiz Türkiye'de ilk 10 içinde olmak

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Yavuz Ünal, Samsunhaber.com'u ziyaret ederek yeni yayın döneminde başarı dileklerinde bulundu.

Ünal: Hedefimiz Türkiye'de ilk 10 içinde olmak

1983 yılından bu yana üniversitenin bir ferdi olarak kurumun sorunlarını, özlemlerini ve beklentilerini çok iyi bildiğini belirten Ünal, "Üniversitemize dört yılda Türkiye'nin ilk 10 üniversitesi arasına sokmayı hedefliyoruz. Bunu başaracak gücümüz ve birlikteliğimiz var. Yeterki başarıya inanalım" dedi. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin Samsun için çok büyük bir potansiyel olduğunu dile getiren Ünal, "Nasıl Samsunspor, Samsun için bir markaysa üniversitemizde Samsun'un en büyük markalarından biridir. Ekip çalışmasına inanan bir insanım. Çok büyük projeler hazırladık. Bunlar üzerinde çalışıyoruz. Yakın bir zamanda ortaya koyduğumuz hedefleri ve projelerimizi Samsun halkı ile paylaşacağız" diye konuştu.

Samsun'un büyük bir sinerji oluşturduğunda çözemeyeceği ve başaramayacağı hiçbir konunun olmayacağını söyleyen Ünal, "Şehir olarak bu dönem herkesle çok iyi bir diyalog halindeyiz. Benim gördüğüm en güzel şeylerden biri şehri yönetenler ile her konuda konuşabiliyoruz, anlaşabiliyoruz. Herkesin ortak hedefi Samsun'u 'Nasıl bir üst lige çıkarabiliriz?' düşüncesidir. Bunu da ortak akıl ile çözeceğiz. Ben bu dönem Samsun'un çok daha iyi yerlerde olacağı inancını bütün kalbimle taşıyorum. Üniversite olarak kendi üzerimize düşen bedeli ödemeye hazırız" diyerek sözlerini tamamladı.