SİYASET
Giriş Tarihi : 06-03-2020 17:51   Güncelleme : 06-03-2020 18:02

Torun"Özgür Kadınlarımızın çağdaş Türkiye'ye kavuşacaklardır"

CHP Genel Başkan yardımcısı Torun"Yürekten inanıyorum ki, kadınlarımız geçmişte olduğu gibi bugünde egemenliğine sahip çıkacak, geleceğini tek bir kişiye teslim etmeyecek, baskıya, yok sayılmaya, şiddete ve eşitsizliğe “Hayır” diyecektir.

Torun8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bağımsızlık savaşımızda, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeğiyle, desteğiyle ve inancıyla her zaman odak noktası olmuş, Atatürk’ün önderliğinde, O’nun eşsiz öngörüsüyle çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde eden, seçme seçilme hakkını birçok Batı ülkesinden daha önce kazanan kadınlarımız günümüzde ne yazık ki şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe maruz bırakılmıştır. Çağdaş Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenen kadınlarımız, bugün toplumsal yaşamın ve hayatın tüm alanlarında kadını yok saymaya çalışan bir zihniyet tarafından geleceklerinin karartılması, tüm kazanımlarının ellerinden alınması girişimiyle karşı karşıyadır. “dedi.

Türk kadınının son yıllarda yaşamın ve çalışma hayatının arka planına itilmek istenildiğini, hiç olmadığı kadar kahredici bir şiddete ve baskıya maruz bırakıldığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, gelir adaletsizliğinin ve yoksulluğun da en büyük faturasını kadınların ödediğini söyledi. Torun, “Gelişmiş ülkeler arasında yer almak ancak kadınlarımızın özgürce yaşamalarının sağlanması, haklarının ve statüsünün güçlendirilmesi ile mümkün olacaktır. CHP olarak en büyük önceliklerimizden biri de budur. Eğitimli ve özgür kadınlarımızla daha güçlü ve çağdaş bir Türkiye’ye kavuşacağımıza olan inancım sonsuzdur.

Yürekten inanıyorum ki, kadınlarımız geçmişte olduğu gibi bugünde egemenliğine sahip çıkacak, geleceğini tek bir kişiye teslim etmeyecek, baskıya, yok sayılmaya, şiddete ve eşitsizliğe “Hayır” diyecektir. Kadınlarımızın kararlığı ve gücü ile Türkiye 17 Nisan’da aydınlık bir sabaha uyanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında, yönetimin her aşamasında daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refah içerisinde yaşayacağımız yarınlar dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, bu vatan için evlatlarını şehit veren annelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.