GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:17   Güncelleme : 07-04-2021 11:17

TORUN: ORMANLARIMIZA İHANET EDİLİYOR

TORUN: ORMANLARIMIZA İHANET EDİLİYOR Fatsa’da ağaç kesimlerine başlanmasına sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Bu ağaç kesimleri, Ordu ormanlarına yönelik yeni bir ihanet faaliyetidir. Biz ihanetin karşısında, doğanın ve halkımızın yanındayız” dedi.

TORUN: ORMANLARIMIZA İHANET EDİLİYOR

Torun, yaptığı yazılı açıklamada, şu değerlendirmelerde bulundu:

Ormanlarımızın yüzde 34’ünün altın madenleri eliyle talan edildiği Ordumuzda, yeni bir hukuksuzlukla karşı karşıyayız. Bilindiği gibi, Fatsa ilçemizde, siyanürle altın arayan şirketin faaliyet sahasının hemen yanı başında, yeni bir ağaç kesimine başlanmıştı. Yargı süreçleri henüz tamamlanmadan 10 Mart’ta başlayan ağaç kesimleri, partimizin, çevre derneklerinin ve vatandaşlarımızın girişimleri sonucunda durdurulmuştu. Ancak üzülerek söylüyorum ki; vatandaşın feryadını duymayanlar, hukuksuzlukta ısrar ederek, ağaç kesimlerine yeniden başladı.

 

“Hukuksuz işlemi durdurun”

Buradan sorumlulara çağrıda bulunuyoruz: Fatsa Bahçeler mevkiindeki bu hukuksuz işlemi durdurun. Fatsa’daki maden sahasını genişletmek için yapıldığı belli olan bu ağaç kesimleri, Ordu ormanlarına yönelik yeni bir ihanet faaliyetidir. Altın madenlerinin toprağa, suya ve doğaya verdiği zararlar bilimsel çalışmalarla kanıtlanmışken, hala bu faaliyetlerde ısrar etmek Ordu’ya ihanettir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ihanetin karşısında, doğanın ve halkımızın yanındayız. Halkımızla birlikte direnecek, bu ihanete asla izin vermeyeceğiz.”