EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-12-2021 18:08   Güncelleme : 25-12-2021 18:08

TESK Başkanı: Palandöken nihayet sadece Konuştu"Dövizdeki düşüş fiyatlara yansımadı!"

Pandemide ve Esnaf Sanatkarın sıkıntılı günler geçirdiği ,yok Olma noktasına geldiği ortamda sesini çıkarmayan Nihayet konuştu.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurundaki düşüşü Yorumladı..

TESK Başkanı: Palandöken nihayet sadece Konuştu

Palandöken, "Zamlarda dövizin gerçekten bahane olduğunu gördük. Enflasyonu artırıp, piyasalardaki güveni azaltan bu fırsatçılar için gerekli önlemler zaman kaybedilmeden alınmalı" şeklinde konuştu.

FİYATLARA YANSIMADI

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, döviz kurundaki düşüşün fiyatlara da indirim olarak yansıması yönündeki çağrılarının dikkate alınmadığına işaret etti.

Zamlarda dövizin "bahane" edildiğini belirten Palandöken, "Vatandaşın tek beklentisi, marketlerdeki indirim iken, peçeteden suya, zeytinden peynire hemen hemen tüm ürünlere tekrar yüzde 15 ila yüzde 25 arasında yeni zam yapılıyor." değerlendirmesinde bulundu.

"FIRSATÇILIĞA MÜSADE EDİLMEMELİ"

Palandöken, bu durumun kabul edilemeyeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Kimsenin vatandaş ve ekonomi üzerinden fırsatçılık yapmasına müsaade edilmemeli. Denetimler yapılıyor fakat fahiş fiyata 4 katına çıkan cezalar da artık caydırıcılığını yitirdi çünkü o cezaları bile birkaç günlük ciro ile ödeyebiliyorlar. Zamlarda dövizin gerçekten bahane olduğunu gördük???????. Enflasyonu artırıp, piyasalardaki güveni azaltan bu fırsatçılar için gerekli önlemler zaman kaybedilmeden alınmalı."

 

ETİKETLER:

döviz , kur , tesk

AdminAdmin