SİYASET
Giriş Tarihi : 28-05-2022 20:44   Güncelleme : 28-05-2022 21:02

Selanik’te bulunan Atatürk evinin bahçesinden getirilen toprak TBMM’de CHP Genel Başkanına teslim edildi

19 Mayıs tarihinde Bisikletçiler tarafından Selanik’ten getirilen toprak önce, Altınkum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ ye teslim edilmiş idi. Başkan Deveci’de bu toprağı Ankara’ya giderek genel Başkanına teslim etti.

Selanik’te bulunan Atatürk evinin bahçesinden getirilen toprak TBMM’de CHP Genel Başkanına teslim edildi

 

ERDEM NOYAN. ANKARA’DAN BİLDİRİYOR.

Altınkum Belediye Başkanından büyük jest geldi. Samsun’un şirin ilçesi Altınkum Belediye Başkanı  Avukat Cemil Deveci 19 Mayıs tarihine yakışır bir hareket yaparak, Selanik’ de bulunan  Atatürk evinin bahçesinden getirttiği toprağı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ’ luna teslim etti.

Olay bu hafta TBMM, CHP Grup toplantı salonunda meydana geldi. Selanik’ den getirilen toprak, CHP Genel başkanına teslim sırasında Salonu dolduran ziyaretçiler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

19 Mayıs tarihine denk getirilerek Kılıçdaroğlu’na teslim edilen toprak, bundan bir süre önce Balkan masası’ nın organize ettiği,’’gençlik geleceğimizdir‘’ değişim programı dahilinde düzenlenen bisiklet turuna katılan bisikletçiler tarafından Selanik’ten getirildi.

Yarışmaya katılan Bisikletçiler Selanik Turu sırasında Atatürk’ün doğduğu evin bahçesinde bulunan Nar ağacının altından aldıkları toprağı Türkiye’ye dönünce Samsunun şirin ilçesi Altınkum’ un CHP’li  Belediye Başkanı Cemil Deveciye teslim ettiler.

Altınkum Belediye Başkanı Cemil Deveci de kendisine teslim edilen bu özel toprağı 19 Mayıs’ da  Ankara’ya giderek CHP Grup toplantısı sırasında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’ na teslim etti.

Toprak teslim töreni sırasında olay, grup toplantı salonunu dolduran ziyaretçiler tarafından  dakikalarca ayakta alkışlandı.

Altınkum Belediye Başkanı Deveci’ nin yapmış olduğu bu büyük jest CHP yöneticileri tarafından taktirle karşılanırken, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğ’ lu’ da toprak teslim töreni sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘’  Selanik’ de bulunan Atatürk evinin bahçesindeki Nar ağacı altından getirilen bu toprak benim için çok önemlidir‘’

AdminAdmin