GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 10:43   Güncelleme : 14-08-2021 10:43

Sel felaketinin boyutu havadan görüntülendi

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. İlçede 11 Ağustos'taki şiddetli yağışın ardından yaşanan selde kaybolanlara ulaşmak için geniş çaplı çalışma yürütülüyor. RENGİ DEĞİŞTİ Havadan ve karadan çalışma yapan ekipler, evlerinde mahsur kalan kişileri tahliye ediyor. Sel sularına kapılarak sürüklenen araçlar da iş makinelerinin yardımıyla bulundukları yerden kaldırılıyor. Sel felaketinden etkilenen noktalarda Türk Kızılay ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, vatandaşlara sıcak yemek ve gıda yardımında bulunuyor. Öte yandan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki son durum havadan görüntülendi. Sel sularının aktığı Abana Sahili'nde denizin renginin maviden kahverengiye döndüğü görüldü.

Sel felaketinin boyutu havadan görüntülendi

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İlçede 11 Ağustos'taki şiddetli yağışın ardından yaşanan selde kaybolanlara ulaşmak için geniş çaplı çalışma yürütülüyor.

RENGİ DEĞİŞTİ

Havadan ve karadan çalışma yapan ekipler, evlerinde mahsur kalan kişileri tahliye ediyor. Sel sularına kapılarak sürüklenen araçlar da iş makinelerinin yardımıyla bulundukları yerden kaldırılıyor.

Sel felaketinden etkilenen noktalarda Türk Kızılay ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, vatandaşlara sıcak yemek ve gıda yardımında bulunuyor. Öte yandan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki son durum havadan görüntülendi.

Sel sularının aktığı Abana Sahili'nde denizin renginin maviden kahverengiye döndüğü görüldü.