SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 18:08   Güncelleme : 09-06-2021 18:12

Sedat Peker'den miting itirafı geldi

Sedat Peker'den miting itirafı geldiYoutube kanalı üzerinden açıklamalar yapmaya başladığı günden bu yana AKP adına miting yaptığı şeklinde eleştirilerin odağında olan Sedat Peker, yaptığı son paylaşım ile sözkonusu mitingleri AKP için gerçekleştirdiğini söyledi. Kaynak: Sedat Peker'den miting itirafı geldi

Sedat Peker'den miting itirafı geldi

Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gerçekleştirdikleri mitingleri AK için yaptığını itiraf etti.

Peker'den AKP'yi zora sokacak miting itirafı geldi! Son dönemde gerçekleştirdiği paylaşımlarla AKP'li isimleri hedef alan ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen Sedat Peker, başta Rize olmak üzere birçok şehirde gerçekleştirdiği mitingleri AKP için yaptığını açıkladı. 

"AK PARTİ İÇİN..."

Sedat Peker paylaşımında, "Takılmışsınız bir Rize mitingine. Hükümete sürekli neden Sedat Peker’e Rize’de miting yaptırdınız diyorsunuz. Ben sadece Rize’de miting yapmadım ki; Sakarya’da,Sivas’ta,Maraş’ta,Niğde’de, Kıbrıs’ta, İzmir’de,Nevşehir’de,Ankara’da ve İstanbul’un birçok ilçesinde yaptım (ak parti için)" ifadelerini kullandı.

peker-ic-004.jpg

ÖMER ÇELİK REDDETMİŞTİ

Sedat Peker'in AKP'ye destek vermek amacıyla miting yaptığı iddialarını reddeden Çelik, şu ifadeleri kullanmıştı:

"AK Parti'deki ilk sözcülüğüm 2015'te Genel Başkan Yardımcısıyken 12 Ekim'de bana bir soru sordunuz. Ben o zaman mitinglerle ilgili yaklaşımımızı ifade ettim. 

O zaman "Genel bir prensibimiz vardır. Herkes duysun. Kim olursa olsun bunu kişiler. Başına AK diyerek kendilerine ocak diyen organizasyonlar. Bunlarla AK Parti'nin ilgisi yoktur, bizi bağlayan konular değildir. 

Biz kategorik olarak reddediyoruz. Bizim onayımız olmadan sembollerimizi kullanıyorlar. Bunlarla herhangi bir şekilde aramızda bağ gösterilmesini doğru bulmayız. Kan akmasını özendiren her türlü ifadeyi reddeden bir partiyiz. 

Bazı yerlerde görüyoruz şu ocak, şu kişi diyerek kendilerine sıfatlar yapıştıranlar var. Bunlarla partimizin bir bağı olamaz" demişim. 7 sene önce sorulmuş, bu cevabı vermişim.

Herhangi bir şekilde suç örgütü mensubunun partimizle ilişkilendirilmesi reddettiğimiz bir husustur. İçişleri Bakanımız ve Genel Başkanvekilimizle ilgili ortaya konulan bu hezeyanları reddediyoruz.
 
PEKER'İN MİTİNGDE KULLANDIĞI İFADELER

Sedat Peker, 2015 yılında Rize'de “Teröre hayır” mitingi düzenlemişti.

Peker, mitingte şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz kimseyi vurmayacağız, kimseye kurşun sıkmayacağız, kimseyi öldürmeyeceğiz ancak meşru savunma hakkımız hasıl olduğu zaman oluk oluk kan akacak. O zaman bizim kim olduğumuzu görecekler bizi tanıyacaklar. Erdoğan’ı seviyorum. Ama hemşerim olduğu için değil. 

Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye gider. Diz çökerse Türkiye diz çöker. Onun için biz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkıyoruz. Siz de sahip çıkın."

Kaynak: Sedat Peker'den miting itirafı geldi Günboyu