SİYASET
Giriş Tarihi : 17-05-2020 18:41   Güncelleme : 17-05-2020 22:27

Seçim Olması Mümkün Değil! "Çünki Korona Musade etmez "

İnternet Haberciler ve Fora haber yayın koordinatörü Gazeteci Erdem Noyan"Korona ben varım dediği sürece, iktidarın içi rahat olsun, muhalefette boşuna heves etmesin seçim meçim olmaz"dedi

Seçim Olması Mümkün Değil!

İnternet Haberciler.com Yayın Koordinatörü Erdem Noyan'dan çok tartışılacak yazı.Noyan,2022 'de bir erken seçimden sürekli bahsede dursunlar, Korona '' bu asla olmaz, buna yol vermem ' diyor."dedi.İşte Erdem Noyan'nın köşe yazısı!

 Korona sen nelere kadirsin..

Seçim meçim olmaz çünkii '' KORONA '' var.. iktidar, ne olursa olsun etrafı toparlamadan seçime gitmemek için çaba sarf ederken muhalefet, iktidar sıkıştı ah bu ortamda bir seçime gitsek diyerek ellerini ovuştururken,Korona '' dur '' demeye devam ediyor, ben varken erken, merken seçim olmaz,yapamazsınız diyor. İktidar hariç, tüm siyasi parti liderleri ve sözcüleri biz her türlü seçime hazırız mesajları verirken, her akşam TV'lerde, siyasi yorumcular, gazeteciler, bir baskın seçimden, bir erken seçimden, hatta tarihler vererek, yok bu yıl sonbaharda, olmazsa  2021 ilk baharında oda  olmazsa, 2022 'de bir erken seçimden sürekli bahsede dursunlar, Korona '' bu asla olmaz, buna yol vermem '' diyor neden mi ! işte nedenleri.. siyasilerin ve yorumcuları gözden kaçırdığı bir nokta var.

Bilim insanları Korona bulutunun kolay kolay üzerimizden gitmeyeceğini en az iki yıl bu kabusun süreceğini her fırsatta söylüyorlar, özellikle maske ve mesafe üzerinde ısrarla duruyorlar ve en önemlisi ilaç ve aşı bulunmadan eski düzene dönmemizin kolay kolay olmayacağını üstüne basa basa her ortamda söylüyorlar. Eee o zaman Korona ortada durduğu sürece yakın temaslardan kaçınılacağına göre ,toplantıların olmayacağına yönelik  kararlar ortadayken, seçim meydanlarına kalabalıklar nasıl getirilecek, seçim atmosferinde siyasi liderlerin alışa geldiği şehir girişlerinde ve şehir içlerindeki yüzlerce araç konvoyları, nasıl yollara dizilecek, meydan toplantıları nasıl olacak, yıllardır seçmenlerimizle alışa geldiğimiz, özellikle liderlerimizin halkla kucaklaşmaları el etek öptürmeleri, salon, kahvehane toplantıları, esnaf ziyaretleri, Ünüversitelerde  gençlerle toplantılar, bunlar nasıl yapılacak, işte diğer şartları bir kenara bırakalım sırf bu nedenle, baskın veya erken seçim olmaz.

"Bir baskın ve erken seçim olmaz"

Diğer bir değişle, Korona ben varım dediği sürece, iktidarın içi rahat olsun, muhalefette boşuna heves etmesin seçim meçim olmaz. Hadi korona' yı da  bir kenara bırakalım, baskın ve erken seçim olmaz çünkii !..Ekonomi sinyaller verirken, işsizlik oranları iktidarında beklemediği şekilde, özellikle Korona nedeniyle pik yapmışken, Döviz rezervimiz erimiş, etrafımız ateş çemberi iken, insanlarımız iş ve aş ararken, eğitimimiz durmuşken, sanayimiz durma noktasında en alt seviyelere inmişken, Tarımımız direnmeye çalışırken, iş alanları kapalı bu sürede sermayelerini tüketmişlerken, hava kara ulaşımları durma noktasında, dünya ile ilişkilerimiz zorunlu olarak kesilmişken işte tüm bu nedenlerden, üstüne de Korona şartları eklenmişken ,bir baskın ve erken seçim olmaz, içiniz rahat olsun...iş de bu nedenle Korona ben varken erken merken seçim olmaz diyor..