GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2020 17:23   Güncelleme : 08-03-2020 09:55

Sandıkçı: Annelerimiz mutluysa Dünya'mız mutlu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başımızın tacı annelerimizin ellerinden öpüyorum. Annelerimiz mutluysa, eşler mutlu, çocuklar mutlu, toplum mutlu dolayısıyla tüm dünyamız mutlu"

Sandıkçı: Annelerimiz mutluysa Dünya'mız mutlu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yaşantımızda en önemli yere sahip kişilerin kadınlarımızın, analarımızın olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkcı, "Merhametin, şefkatin, sevgi ve fedakârlığın timsali olan kadın, kimi zaman bir anne, kimi zaman gelecek nesillerimizi yetiştiren bir öğretmendir. Çalışma hayatımızda da ön saflarda yer alarak, emek ve katkılarıyla geleceğimize yön veren, gelecek  nesillerimizin yetişmesinde önemli rol üstelen kadınlarımızdır. Toplumun yapı taşı olan kadınlarımız
 mutlu olduğunda aile de mutlu olur, mutlu aileler de mutlu toplumları oluşturur. Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Yeri gelir Erzurumda Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitce dikilerek şehadete ulaşır” dedi.

Kadınlarımız merhametin, sevginin, hoşgörünün ve özverinin timsalidir

Bu toprakları bize vatan kılan Anadolu’nun tüm kadınlarına selam olsun diyerek, kadınların bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ettiğini belirten Sandıkçı, “Annelik gibi kutsal bir görevin yanında yaşamın her türlü zorluğunu omuzlarında taşıyan varlıktır kadınlarımız.  Bu sebeple kadınlarımızın gelişiminin önündeki bütün engeller kaldırılmalı, ailesine, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. AK Parti iktidarı döneminde kadınlarımızın eğitim, iş hayatı ve sosyal alana daha çok katılım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve siyaset alanında daha çok temsili için önemli adımlar atılmıştır" 

 

Ülkemize başarıları ve hizmetleriyle değer katan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, Cennetin ayakları altına serildiği annelerimiz, en kıymetlilerimizdir, başımızın tacıdır. Annelerimiz, kadınlarımız bizim her günümüzde özel insanlardır. Her birine ayrı ayrı saygılarımı sunuyor, baş tacımız kadınlarımızın, analarımızın günlerini kutluyor, ellerinden öpüyorum.

AdminAdmin