SPOR
Giriş Tarihi : 03-03-2020 15:03   Güncelleme : 03-03-2020 15:03

SAMSUNSPOR'UN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR

Dün akşam saatlerinde benim paylaştığım ' Sancaktepe Kulübü Cumartesi saat 14.30 da İstanbul'da oynayacağımız maç için Stadın tamamını Samsunspor taraftarlarına verdi ' haberi üzerine Sancaktepe Kulübü Sportif Direktör'ü Yakup Ateş benimle iletişim kurup paylaşımı kaldırmamı rica etti. Daha sonra telefonda uzun uzun detayları görüştük.

SAMSUNSPOR'UN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR

Her iki camianında zor durumda kalmaması ve ortalığa kirli bilgi yayılmaması açısından çok faydalı geçen görüşmeyi olduğu gibi sizlerin bilgisine sunuyorum...

YAKUP ATEŞ:
" Ahmet ağbi stadın kapasitesinin tamamını Samsunspor'a ayrıldı bilgisi tam olarak doğru olmamakla beraber kulüp olarak bizi zor durumda bırakacak bir bilgidir. Sancaktepe olarak bizim devamlı yanımızda olan küçük bir taraftar grubumuz var. Onlar bizim olmazsa olmaz bir parçamızdır. Stadyum da ki yerleri sabit ve bakidir. Senin yaptığın paylaşımdan sonra sanki Sancaktepe Samsunspor'a maçı satmış gibi futbolun etik değerlerine yakışmayan çirkin bir algı oluştu. Oysa ki ; Ne Samsunspor kulübünün maç satın almaya ihtiyacı var nede biz böyle pis bir işin içine girmeye tenezzül ederiz. Zaten Samsunspor buralara değil Süper lige yakışır bir camia. Aldıkları sonuçlar. Muhteşem taraftarları ve futbola yaptıkları büyük yatırımlar ile hak ettikleri yer orasıdır.
Ne varki iki sezondur iki kulüp arasında oluşan örnek teşkil edecek bir dostluk bağı kuruldu. Geçen sezon Samsun da farklı galip geldik. Samsunlular bizi alkışlarla uğurladı.Istanbulda gene yenerek belkide onları biz Şampiyonluktan ettik. Bu sezon gene Samsun'da berabere kaldık aynı centilmenliği gördük. Hatta bizim Otobüsümüz bozuldu Samsun yönetimi kendi Otobüsünü bize verdi. Bu iyilik bizim unutamayacağımız bir yaklaşım olmuştur. Ara transferde bir çok talibi olmasına rağmen Recep Burak Yılmaz'ı size verdik. Böylesi güzel ilişkiler keşke tüm kulüplerimiz arasında kurula bilse.
Cumartesi oynayacağımız Müsabakaya gelince :
Az önce de ifade ettiğim gibi bizim belli sayıda bir taraftar grubumuz var. Son derece centilmenler. Onların sayısı Stad kapasitesinin dörte biri bile değil. Günler öncesinde iki kulübümüzün yöneticileri iletişim kurup Samsunspor bir daha Sancaktepe'ye gelmeyecek. Büyük bir mucize olmaz ise zaten Şampiyon olacaklar gibi bir durum var. Boş tribünler önünde oynamaktansa Samsunspor'a fazla bilet verilmesi Futbolun güzelliği bakımından daha doğru olur düşüncesi ortaya çıktı. İlk etapta Samsunspor'a 1500 adet bilet ayrılması kararı çıktı. Tabi bu sayı net olmamakla birlikte belki daha da artacak. Buna iki Kulübün yöneticileri son kez görüşüp karar verecekler. Ayrıca biletler nerede nasıl satışa sunulacak onuda bilmiyorum. Bildiğim tek şey son derece zevkli çekişmeli, kora kor bir maç izleyeceğiz. Hiç şüphem yok ki kazanan Fairplay, dostluk ve Türk futbolu olacaktır.
Cumartesi günü hiçbir Samsunspor taraftarı mağdur edilmeyecek. Onların başımızın üstünde yeri var " diye konuştu.