GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2020 14:51   Güncelleme : 29-09-2020 14:51

Samsun'da velilerden ısrarla para talebi

Samsun'da zorlu pandemi sürecinde sadece okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri haftada 2 gün okula giderken bazı okulların velilerden ısrarla para talebinde bulunması tepkiye yol açtı.

Samsun'da velilerden ısrarla para talebi

Atakum Yunus Emre İlkokulu yönetiminin tam olarak yüz yüze eğitimin başlamadığı, sadece 1. sınıfların haftada 2 gün okula gittiği dönemde velilerden para talebinde bulunması tepkiyle karşılandı.

OKUL TARAFINDAN İBAN NUMARALI KAĞIT VERİLDİ

Okul yönetimi tarafından velilere İBAN numarası yer alan kağıt gönderildi. Kağıtta velilerden ısrarla gönüllü olarak bağışta bulunmaları istendi. 

Velilere dağıtılan kağıtta şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Veli Hepinizi öncelikle selamlıyorum. Söylenecek çok sözümüz var. Lakin yüzyüze toplantıyı pandemi dolayısıyla yapamayacağımızdan özetleyeceğim. Ayrıca , öğretmen toplantılarında da sizlere bilgi aktarılacaktır. 21 Eylül'de 1. Sınıflarımız ve Anasınıfı öğrencilerimiz okula gelerek ders işleyeceklerdir. Teknik bilgiyi öğretmenlerimiz sizlere arz edeceklerdir. Mart 2020 tarihinden beri okulumuzda müthiş bir yenileşme onarım, tadilat işlemleri gerçekleştirildi. Gönderdiğim videoda da ifade ettiğimiz gibi tüm işler bitmek üzere. Ayrıca pandemi ile ilgili hijyen, aparat, ilaçlama çalıştırılacak eleman, temizlik malzemeleri, yönlendirme levhalar, bilgi ve ikaz afişleri, stickerlar, kırtasiye için hayli harcama yaptık. Her ay bu düzenli olarak yapılacak. Hal böyle iken, her ay standart olmazsa bile giderlerimiz olacaktır. Bu yeniliklerle ilgili sizlere, görseller ve canlı videolar atılacaktır. Her velinin mutlaka her ay okul banka hesabına gönüllü bir şekilde bir miktar para yatırmalarını rica ediyoruz. Biriken borçlar her ay çalışacak —şimdilik bir iki- elemanın ücretini ödeyebilmek ve ünlü Yunus Emre İlkokulu'nun canlılığını, işlevini sürdürebilmesi için düzenli bir gelire ihtiyacımız olacaktır. Bu bir gerçektir ve de sizler tarafından yazdıklarımızın önemsenmesini, ciddiye alınmasını istiyoruz. Öğrencilerin ateşi ölçülerek, her gün dezenfekte edilecek... Temizlik, bakım, okulun ihtiyaçları... personel giderleri... tüm bunlar kolay işler değil. Normale dönünceye kadar ( ki o zaman gerekli aidatlar zaten otomatikman yatacak) bu katkıyı sunmanız gereklidir. 7 aydır çok az katkı sunan velimiz oldu. Bu zor dönemde fedakarlık sırası artık sizde... Ayakta kalabilmemiz, verimli hizmet üretebilmemiz,sağlıklı bir eğitim- öğretim sunabilmemiz için durumu sizin takdirlerinize sunuyoruz. Lütfen bizi yalnız bırakmayınız. Bu tür bilgilendirmeler, zaman zaman sizlere aktarılacaktır. Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz. SaygılarımızIa... ‘