GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2021 13:37   Güncelleme : 04-04-2021 13:37

Samsun'da Üretilen Sebzeye Yurtdışından Yoğun Talep!

İlimizde yetiştirilen Karnabahar, Pırasa ve Brokoli Rusya, Almanya, Polonya, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’a ihraç edildi.

Samsun'da Üretilen Sebzeye Yurtdışından Yoğun Talep!

Mart ayı içinde Bafra ilçemizden takriben 200 Tır Karnabahar ve Brokoli değişik ülkelere gönderilmiştir. İlimizden direk ve dolaylı olarak ihracat yapan firmalar tarafından Bafra Ovasında yetiştirilen 3000 tona yakında Karnabahar ve 150 ton Brokoli ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Bafra Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Bafram Sebze Meyve Organik Tarım Paketleme İhracat ithalat Limited Şirketini  ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, ihracata hazırlanan ürünleri yerinde gördü.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam; Firma yetkilileri tarafından son bir ay içinde Almanya’ya 60 ton Pırasa ihracatı gerçekleştirildiği bilgisi verildiğini, özellikle kışlık sebze üretiminde ilimizin büyük bir potansiyele sahip olduğunu, son dönemlerde yurt içinden ve yurt dışından ilimizde yetiştirilen kışlık sebzelere talebin artığını, bunun da fiyatlara olumlu yansıdığını ve çiftçimizin yüzünün güldüğünü belirtti.​