GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2022 20:23   Güncelleme : 06-02-2022 20:37

Samsun'da Onur Anıtı'na saygı nöbeti, marşlarla bitirildi

Samsun'da 'Onur Anıtı' çevresinde toplanan bazı siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları(STK) temsilci ve üyeleri, yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Samsun'da Onur Anıtı'na saygı nöbeti, marşlarla bitirildi

Samsun'daOnur Anıtı'na yapılan urganlı saldırıya tepkiler devam ediyor. Bazı siyasi partiler ile STK temsilci ve üyeleri, saldırıya tepki göstermek amacıyla Atatürk Anıtı çevresinde toplandı. Coşkulu bir şekilde ellerinde Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar marşlar söyleyerek saldırıya tepki gösterdi. Anıt etrafında gerçekleşen programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından topluluk tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu. Akabinde ise basın açıklamasına geçildi.

Samsun'da Onur Anıtı'na saygı nöbeti, marşlarla bitirildi
Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları adına yapılan basın açıklamasında, '15 Ocak 1932 yılında şehrimize kazandırılan kurtuluşumuzun şehri Samsun'un 90 yıldır simgesi, Samsunspor'un arması, şehrimizi sembolü olan Atatürk Onur Anıtı'na yapılan menfur saldırı özellikle hepimizin hayatında önemli bir yeri olan bizler kadar tüm Türkiye'de tarifsiz bir üzüntüye ve derin bir kaygıya neden olmuştur. Üzüntümüz minnet, şükran ve sadakat duygusu olmayan kişilerle aynı havayı solumamızdır. Endişemiz de aradan geçen 100 yıla rağmen Cumhuriyetimizin hangi koşullarda, hangi zorluklarda kurulduğunu sorgulamamış, okumamış, bilmemiş ve geçen süre zarfında rotasına aklını ipotek ettirmiş kişilerin varlığıdır' denildi.

AdminAdmin