GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2020 11:45   Güncelleme : 02-08-2020 11:45

Samsun'da içme suyu sıkıntısı

Samsun'da içme suyu sıkıntısı - Samsun haber CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun'un Vezirköprü İlçesinin mahallelelerinde (köylerinde) içme suyu sıkıntısının devam ettiğini, bu mahallelerde yaşayanların salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi

Samsun'da içme suyu sıkıntısı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vezirköprü Mahallelerini ziyaret ederek hemşehrilerinin sorunlarını dinledi. Habibfakı köyünde vatandaşların içmesuyu sorunlarını dinleyen Zeybek, Büyükşehir belediyeler yasasıyla köylünün kendi sorunlarını kendi çözme hakkınının da gasp edildiğini söyledi.

 SORUMLUSU BÜYÜKŞEHİR VE SASKİ
Zeybek, Habibfakı mahallesi sakinlerinin sorunu defalarca Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ'ye taşımlarına ve abone olmalarına rağmen sağlıklı ve yeterli suya kavuyamadıklarını belirterek, "Yaz aylarında insanlarımız gerektiği gibi temizliklerini yapamamaları durumunda; salgın hastalıklardan etkilenme ihtimalleri yüksektir. Köylüler kendi ürettikleri çözüm yolları ile sorunu gidermeye çalışıyor, Traktörlerin arkasına taktıkları su tankerleri ile civarda bulunan kuyulardan su temin etmeye çalışıyorlar. Mahalle sakinleri salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bunların sorumlusu ise Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ'dir" diye konuştu.