GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 16:44   Güncelleme : 15-07-2021 16:44

Samsun'da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri şehitliklerde yapılan anma programları ile başladı.

Önce Kıranköy Mezarlığı Şehitliği'nde yapılan anma programı daha sonra Asri Mezarlığı Şehitliği'nde devam etti. Tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup dua edilirken, şehit mezarlıklarına karanfil ve gül bırakıldı. Etkinlikler geç saatlere kadar devam edecek Etkinliklerin gece geç saatlere kader devam edeceğini dile getiren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 'Bugün 15 Temmuz'u anıyoruz. Sabah şehitlerimizi anma ile etkinliklere başladık. Kıranköy ve Asri Mezarlıklarındaki şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Ruhlarına Fatihalar okuduk. Aileler ile bir araya geldik. 15 Temmuz şehitlerimizin ailelerini de ziyaret ederek dualarımızı edeceğiz. Bugün faaliyetlerimiz çok yoğun. Asıl faaliyetler akşam 21.30'da meydanda başlayacak. Orada anma etkinlikleri devam edecek' dedi.

Samsun'da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri şehitliklerde yapılan anma programları ile başladı.

Önce Kıranköy Mezarlığı Şehitliği'nde yapılan anma programı daha sonra Asri Mezarlığı Şehitliği'nde devam etti. Tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup dua edilirken, şehit mezarlıklarına karanfil ve gül bırakıldı.

 Etkinlikler geç saatlere kadar devam edecek 


Etkinliklerin gece geç saatlere kader devam edeceğini dile getiren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 'Bugün 15 Temmuz'u anıyoruz. Sabah şehitlerimizi anma ile etkinliklere başladık. Kıranköy ve Asri Mezarlıklarındaki şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Ruhlarına Fatihalar okuduk. Aileler ile bir araya geldik. 15 Temmuz şehitlerimizin ailelerini de ziyaret ederek dualarımızı edeceğiz. Bugün faaliyetlerimiz çok yoğun. Asıl faaliyetler akşam 21.30'da meydanda başlayacak. Orada anma etkinlikleri devam edecek' dedi.