GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2020 17:25   Güncelleme : 29-06-2020 17:25

Samsun Tabip Odası'ndan Önlem Uyarısı

Samsun Tabip Odası Başkanı Erkan, korona virüs konusunda toplumdaki rehavete dikkati çekti. Erkan, "Kurumlardan ve işyerlerinden virüs vaka haberleri geliyor. Halk Sağlığı'nın gerektirdiği radikal tedbirleri uygulayın "dedi.

Samsun Tabip Odası'ndan Önlem Uyarısı

Samsun Tabip Odası Başkanı Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Murat Erkan, korona virüste ikinci dalga uyarısı yaptı. Gazetemize konuşan Tabip Odası Başkanı Erkan, toplumdaki rehavet duygusuna dikkati çekerek, ikinci dalganın kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı. 

HALK SAĞLIĞI ADINA RADİKAL ÖNLEM ÇAĞRISI 

Tabip Odası Başkanı Erkan, " Kontrollü sosyal hayat ile ilgili adımlar erken atıldı. Verilen mesajlar toplumda gevşemeye yol açtı. Virüsle mücadelede o kadar yol alınmışken, ekonomik kaygılar göz önünde bulundurularak alınan kararlar toplumda rehavete yol açtı. Bu mücadelede 43 sağlık çalışanı vefat etti. Gelinen noktada normal ülkelerde vakalar 500'lü seyrederken, bizde bin 400'ün üstünde seyrediyor. Samsun İl Hıfzısıhha Kurulu kentte radikal kurallar uygulayamıyor. Şuanda Samsun, Nisan ayındaki yoğunluğu yaşıyor. Kurumlarda ve işyerlerinde vaka sayıları patlıyor. Samsun için yerel önlemler alınmalı. Pandemi Kurulu'nda biz değiliz ama davet edilirsek katkı sunmaya hazırız. Halk Sağlığı anlamında radikal önlemler alınmalı "diye konuştu.