GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2021 16:08   Güncelleme : 10-05-2021 16:08

Restoranlar, kafeler, kıraathaneler açılacak mı?

17 Mayıs ile birlikte tam kapanma süreci sona eriyor. Pandemi nedeniyle uzun bir süre devam eden sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte vaka sayısında büyük düşüş yaşanırken esnaflar restoran, kafeler ve kıraathanelerin ne zaman açılacağını araştırıyor. İşte detaylar...

Restoranlar, kafeler, kıraathaneler açılacak mı?

Yine de uzmanlar, restoranlar ve kafelerle ilgili açık havada hizmet verilmesi halinde tedbirli müsaade edilebileceği yönünde fikir beyan ediyor. Koronavirüs pandemisinin en fazla etkilediği sektörlerden yeme içme sektöründe bayram sonrası için tablo henüz netleşmiş değil. Bazı uzmanları, koronavirüs salgınında en çok etkilenen alanlardan olan Yeme içme sektöründe özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyum halinde tedbirli açılma olabileceğini belirtirken, bazı uzmanlar ise kapanma kararının devam ettirilmesi gerektiği yönünde fikir beyan ediyor. Son karar ise kısa süre sonra belli olacak. Kıraathanelerle ilgili ise durum belirsiz.

Oyun oynatılmaması halinde yine daha önceki gibi ilgili iş yerlerinin açılabileceği, fakat kıraathanecilerin de bu durumdan memnun olmadığı, insanların oyun oynamadıktan sonra kıraathanelere gelmek istemediğini belirtiyor.