SİYASET
Giriş Tarihi : 19-04-2021 09:13   Güncelleme : 19-04-2021 09:16

Rant projesi hazırlandı, kesilecek ağaçlar işaretlendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu’nun Fatsa ilçe merkezinde yer alan, “Çerkezler Tepesi” olarak bilinen ormanlık alanın yapılaşmaya açılmasına tepki gösterdi. Torun, ortada belediye meclisi kararı dahi olmadan, “ben yaptım oldu” anlayışıyla rant projesi hazırlandığını, kesilecek ağaçların şimdiden işaretlendiğini belirtti. Torun, “Üç kuruşluk çıkar için ormanımızın yok edilmesine karşı çıkıyoruz” dedi.

Rant projesi hazırlandı, kesilecek ağaçlar işaretlendi

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun yaptığı yazılı açıklamada, “Ordu ilimizde, ormanlarımızın üçte birini altın madenleri eliyle talan eden iktidar zihniyeti, şimdi de şehir içinde kalan az sayıdaki yeşil alanımıza gözünü dikmiştir. Fatsa ilçemizin merkezinde bulunan, halk arasında ‘Çerkezler Tepesi’ olarak bilinen 97 dönümlük ormanlık alanının koruma statüsü Cumhurbaşkanı kararıyla kaldırılmış ve burası Fatsa Belediyesi’ne devredilmiştir. Aldığımız bilgilere göre belediye de ortada belediye meclisi kararı dahi olmadan bu alanı yapılaşmaya açmak istemektedir. Yine aldığımız bilgilere göre bölgede; otel, kule ve restoran vb. inşaatların yapılması için ağaçların kesilmesine karar verilmiş, kesilecek ağaçlar şimdiden işaretlenmiştir” dedi.

“Kurda kuzu emanet edildi”

AKP’li Fatsa Belediye Başkanı’nın hiç kimseye danışmadan, bölgede yaşayan vatandaşların görüşünü almadan ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla “rant projesine karar vermesini asla kabul etmediklerini” ifade eden Torun, “Fatsa Belediyesi, zaten yıllardır yeşil Fatsamızı betona gömmekle sabıkalıdır. Şehir merkezindeki bu doğa harikası ormanımızın, koruma statüsü kaldırılıp belediyeye devredilmesiyle deyim yerindeyse kurda kuzu emanet edilmiştir” dedi. Torun şöyle devam etti:

“İktidar yeşile düşman, betona sevdalı”

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak üç kuruşluk çıkar için ormanlarımızın yok edilmesine şimdiye kadar karşı durduk bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Çerkezler Tepesi’nde doğamızın, vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerin zararına olacak, sadece çıkar amacı günden bir projenin hayata geçmemesi için vatandaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeşile düşman, betona sevdalı olan bu anlayışı, herkesten önce Fatsalı hemşehrilerimize şikâyet ediyoruz.” (ANKA)