EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-05-2020 19:15   Güncelleme : 16-05-2020 20:51

Okulların açılmasına yönelik MEB'den flaş açılama!

Korona virüs nedeniyle Türkiye'de okullarda online eğitim sistemine geçildi. Okulların açılacağı tarih merakla beklenirken MEB'den flaş bir açıklama yapıldı.

Okulların açılmasına yönelik MEB'den flaş açılama!

İlkokul,  ortaokul ve liselerde eğitimin Hazirna ayında başlatılacağı haberleri sonrası MEB bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafındna yapılan son dakika açıklamasında okulların Haizran ayında açılacağı ,telafi eğitimlerinin başlayacağı haberleri yalanlandı.

Açıklamada okulların açılması ile ilgili kararın bilimsel verilerle alınacağına yer verildi.

MEB resmi açıklaması şu şekilde:

"Okulların açılma süreciyle ilgili haberlerinizde Sayın Bakanımızın 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamanın dikkate alınmasını önemle rica ederiz.

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için, hazırlığımız tamam.

Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.'"