SPOR
Giriş Tarihi : 05-03-2020 17:48   Güncelleme : 05-03-2020 17:48

Nurullah Aslan üç büyüklerin radarında

Bu sezon geçen 26 haftalık dilimde teknik direktörler İrfan Buz ve Ertuğrul Sağlam'ın tek vazgeçemediği isim kaleci Nurullah Aslan oldu. Başarılı eldiven, şu ana kadar oynanan 26 maçın tamamında ilk 11 de sahada yer aldı. 2 bin 340 dakika sahada kalan genç kaleciyi, Caner Arıcı ve Gökhan Alsan takip ediyor.

Nurullah Aslan üç büyüklerin radarında

Yılport Samsunspor, sezona İrfan Buz ile başladı ancak; işler istenildiği gibi gitmeyince teknik direktör değişikliğine giden kırmızı beyazlı ekip yoluna Ertuğrul Sağlam ile devam etme kararı alırken; her iki teknik adamında tek vazgeçemedikleri isim kaleci Nurullah Aslan oldu. Başarılı eldiven, 26 maçlık dilimde ilk 11 de sahaya çıkarken; 2 bin 340 dakika süre ile takımın en fazla süre alan oyuncu sıralamasında da zirvede yer aldı. 

ÜÇ BÜYÜKLERİN RADARINDA 

Kırmızı beyazlı kaleci, forma giydiği tüm maçlarda kalesinde sadece 10 gol gördü. Genç kalecinin yakaladığı bu müthiş istatistik Süper Lig takımlarının da dikkatini çekmeye başladı. Tüm teknik direktörlerin vazgeçemediği bir başka isim 24  maçta 2 bin 113 dakika görev yapan Caner Arıcı oldu.  Tecrübeli sağ beki. 23 maçlık performansıyla Gökhan Alsan ve 22'şer maçlık grafikleriyle  Gökhan Meral ve Ferhat Çulcuoğlu takip etti.