GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2014 16:37

Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor

Samsun Valisi Hüseyin AKSOY’un eşi Hülya AKSOY, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Gönül Elçileri’ projesinin alt bileşeni olan ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’nin tanıtımı için, 30.01.2014 Perşembe günü saat 10.00′da Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyor

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat YILDIRIM Canik Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, “Bu gün burada, Canik ilçemizde bu projeyi sizlerin katılımıyla başlatmış olmaktayız.  Bu proje ile kadınlara ulaşmayı, onları cesaretlendirmeyi hedefliyoruz. Sizleri eğitimde ve istihdamda geri kalmış, sosyal hayatta varlığını hissettirmede engellerle karşılaşan kadınlarımıza yardımcı olmaya davet ediyoruz. Sizin uzatacağınız eli bekleyen mağdur kadınlarımız var. Eğitimi yarıda kalmış, okuyamamış kadınlarımız var.

Bir mesleği olmadığı için çalışmak isteyip de çalışamayan kadınlarımız var. Ekonomik sıkıntı çeken, fakat eğitim seviyesi yetersiz olduğu için iş bulamayan, cesareti kırılmış, morali bozulmuş kadınlarımız var. İşte bu proje ile siz ‘Gönül Elçilerimiz’ beklenti içinde olan kadınlarımıza ulaşacaksınız. Onları ikna edecek bir fedakarlık göstereceksiniz. Gönlünüzü onlara açacak, mesleki eğitime kayıt yaptırtacak ve kadınların istihdamı noktasında çok önemli bir engeli aşmış olacaksınız.”dedi.

Hülya AKSOY Canik ilçesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasında, ’’Çok değerli Gönül Elçileri, Canikli Hanımlar; hepiniz projemize hoş geldiniz. Bu gün burada ‘Gönül Elçileri’ projesinin ikinci ayağı olan ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’ için, kadınlarımıza meslek edindirmek adına sizlerden destek istemek amacıyla buradayız. Her yapılan toplantıda söylediğim bir şeyi tekrar söylemek istiyorum ve özellikle vurgulamak istiyorum. Kadın eğer meslek sahibi ise, kadın çalışıyor ise kendine güvenen, ayakları yere basan ve öz güveni yüksek bir birey olacaktır. Dolayısı ile mutlu bir insan olacaktır. Bunu da ailesine yansıtacaktır. Mutlu aileler mutlu gelecekleri oluşturacaklardır. Çocukları da bu doğrultuda yetişecektir. O yüzden gelecek nesiller bizim için çok önemlidir.

AdminAdmin