GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 08:30   Güncelleme : 24-03-2021 08:30

İLKADIM BELEDİYESİ ELEKTRONİK ATIKLARI EVLERDEN TOPLAYACAK

İlkadım Belediyesi, daha önce sadece seyyar atık getirme merkezlerinde toplanan elektrikli ve elektronik atıklar için yeni bir kampanya başlattı.

İLKADIM BELEDİYESİ ELEKTRONİK ATIKLARI EVLERDEN TOPLAYACAK

Pek çok kişinin tedbir amaçlı olarak evde kalmaya özen gösterdiği bu süreçte, e-atıklar talep doğrultusunda adreslerden alınmaya başlandı. Kullanım ömrünü tamamlayan elektronik atıkların toplanmasına imkan sağlayan proje kapsamında  doğanın korunmasına ve ekonomiye katkı sunacak olan ‘Elektronik Atık Toplama Aracı” İlkadım ilçesinde elektronik atık toplayacak.                            

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 01 Mart’tan bu yana devam ettirilen uygulama; kullanım ömrü tamamlanmış çamaşır makinesi, teyp, ütü, televizyon, bulaşık makinesi, yazıcı, cep telefonu, dvd oynatıcı, kaset çalar, ve dikiş makinası gibi her türlü elektrikli ve elektronik ürünü kapsıyor. Bu gruptaki atıklarını evinden aldırmak isteyen İlkadımlı vatandaşlarımız “444 55 06 “Alo Atık Hattı  numaralı telefonu arıyor ve randevu tarihi ayarlanıyor. Belirlenen gün ve saatte başvuru sahibi tarafından kapı girişine bırakılan atıklar, belediye ekiplerince alınarak lisanslı geri dönüşüm firmasına teslim ediliyor.