SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2020 14:16   Güncelleme : 10-06-2020 14:16

İkinci Lig'in kaderi belli oluyor...TFF kararını bugün açıklıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İkinci, Üçüncü ve Bölgesel Lig ile ilgili kararını bugün yapacağı toplantının sonunda açıklayacak. Saat 11 de başlayan kritik toplantının sonucu büyük merak konusu.

İkinci Lig'in kaderi belli oluyor...TFF kararını bugün açıklıyor

Uzun süredir gündemi meşgul eden ancak TFF’nin 18 Temmuz’u işaret etmesinin ardından yeni bir iddia daha ortaya atıldı. TFF’nin bugün yapacağı toplantının ardından karar vereceği öğrenildi. Liglerde bulunan takımların yüzde 91’i oynamak istemediğini belirtmesi üzerine TFF, saat 11.00’da toplantı yapacak. 2-3-4 ve 5’inci sırada bulunan takımların play-off oynayacağı küme düşmenin ise olmayacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. 

NE KARAR ÇIKACAK 

İkinci ve Üçüncü Lig'de şampiyonluk ve play off mücadelesi veren takımların geneli liglerin kalan bölümünün normal şekilde tamamlanması görüşünde birleşirken; iddiası olmayan ve sayıca çoğunlukta olan takımların sahaya çıkmamaktan yana olması gözlerin TFF'ye çevrilmesine neden oldu. Her iki ligde de kalan 6 maçın ve play offların ne şekilde tamamlanacağına dair federasyondan herkes bir açıklama bekliyor.