GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2020 17:44   Güncelleme : 07-08-2020 17:44

Hasan Uzunlar'a ödül gibi yeni görev

Daha önceden MHP ve Atatürk'e hakaretleri nedeniyle AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliğinden alınan Hasan Uzunlar'a ödül gibi yeni görev verildi.

Hasan Uzunlar'a ödül gibi yeni görev

Atatürk'e ve MHP'ye yönelik sosyal medyadan hakaret dolu paylaşımlarda bulunan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar paylaşımlar sonrası görevden alınmıştı. Uzunlar'ın yeniden encümen üyesi seçildi ve SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getirildi. 

NE OLMUŞTU?

Hasan Uzunlar'ın farklı zamanlarda sosyal medyadan Atatürk'e ilişkin çirkin paylaşımlarda bulunduğu öğrenilirken son olarak 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası'nda yaptığı paylaşımlar gündeme bomba gibi düşmüştü. Paylaşımların fark edilmesi ile birlikte meclisteki diğer partiler Uzunlar'ın özür dilemesini isterken Uzunlar özür dilemedi. Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Uzunlar'ın MHP'ye ilişkin yaptığı paylaşımlarda gözlerden kaçmadı. 

ÖDÜL GİBİ GÖREV

Yaşanan olaylar ile birlikte birçok STK ve vatandaş Uzunlar hakkında suç duyurusunda bulunurken Hasan Uzunlar 'ödül' mahiyetinde yeni görevler verildi. Uzunlar'ın yeniden encümen üyesi seçildi ve SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getirildi.