DÜNYA
Giriş Tarihi : 15-09-2016 10:33   Güncelleme : 15-09-2016 10:33

Evinden 1.5 ton para çıktı! Herkes şoke oldu

Rusya’da Ekonomik Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele biriminin başkan yardımcısı Dmitry Zakharchenko’nun evinden çıkan 140 milyon dolar şoke etti.

Evinden 1.5 ton para çıktı! Herkes şoke oldu

Rusya İçişleri Bakanlığı’na bağlı Ekonomik Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele biriminin başkan yardımcısı olan Dmitry Zakharchenko’nun evinden çıkan 1.5 ton ağırlığındaki 140 milyon dolar nakit paranın şokunu yaşıyor.

Ülkenin en güvenilir birimlerinden biri olduğu düşünülen Ekonomik Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele biriminin başında yer alan isimlerden birinin bu kadar yüklü paranın çıkması üzerine Rus polisi Zakharchenko’nun yakınlarının evlerine de operasyon düzenledi.

KIZ KARDEŞİ VE BABASINDAN DA EVİNDEN 167 MİLYON DOLAR ÇIKTI

Zakharchenko’nun kız kardeşinin evinde yapılan aramada 50 çanta ve koli içinde 2 milyon euro, 120 milyon dolar, ve Rus rublesi ele geçirildi.  Offshore hesaplarında 47 milyon euro parası olduğu belirlenen Zakharchenko’nun babası da tutuklandı.

YILLIK 46 BİN DOLAR KAZANIYOR

Polis ele geçirilen paraların rüşvet kaynaklı olması ihtimali üzerinde yoğunlaşırken yılda 46 bin dolar kazanan Zakharchenko'nun bağlantılı olduğu tüm isimleri de mercek altına aldı.

OPERASYON ARACINDAN ÇIKAN PARA ÜZERİNE BAŞLATILDI

Zakharchenko’ya yapılan operasyonun geçtiğimiz günlerde aracında yapılan aramada ele geçirilen 224 bin dolar nakit para üzerine başlatıldığı öğrenildi.

3 PARA SAYMA MAKİNESİ

Zakharchenko'nun evinde yapılan aramalarda ele geçirilenler arasında balya balya haline getirilmiş paraların sayılması için 3 para sayma makinesinin  olduğu da tespit edildi.

AdminAdmin