SPOR
Giriş Tarihi : 06-05-2020 14:12   Güncelleme : 06-05-2020 14:55

Ertuğrul Sağlam: Kıracağımız rekorlar yarım kaldı

Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Kaldı ki bizim kalan 6 maçı içine alan çok büyük hedeflerimiz var. Kulüp rekorumuzu kırdık; üst üste maç kazanma rekoru... Profesyonel liglerde Beşiktaş'ın 13 maçlık bir rekoru var. Biz bu rekor için de uğraşıyorduk" dedi.

Ertuğrul Sağlam: Kıracağımız rekorlar yarım kaldı

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, TRTspor'da yayınlanan 'Spor Akşamı' programına video konferans yöntemiyle konuk oldu. Sağlam, 
koronavirüs salgını sürecinde yaşadıklarından şampiyonluk yarışına, Beşiktaş'ın gündemindeki kaleci Nurullah Aslan'ın transfer durumundan Süper Lig'deki mücadeleye kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı. Kırmızı beyazlı ekibin başarılı teknik direktörü Sağlam, programda şunları söyledi; 

BİZİM HEDEFLERİMİZ VAR 

"Bizim dileğimiz; maçların sağlıklı bir şekilde oynanacağı bir ortamda, maçların oynanarak liglerin tamamlanması... Kaldı ki bizim kalan 6 maçı içine alan çok büyük hedeflerimiz var. Kulüp rekorumuzu kırdık; üst üste maç kazanma rekoru... Profesyonel liglerde Beşiktaş'ın 13 maçlık bir rekoru var. Biz bu rekor için de uğraşıyorduk. İkinci yarının tüm maçlarını kazanarak futbol tarihine geçmenin hesaplarını yapıyorduk. Bu açıdan da olumsuz bir durum var. Ancak kıracağımız bu rekorlar yarım kaldı."

NURULLAH BİZİMLE KALIYOR

Beşiktaş'ın gündeminde olan kaleci Nurullah Aslan ile ilgili sorulan soruya Sağlam, "Konuşulan rakamın doğruluğu yok. 6 milyon euro olduğu asparagas... Telaffuz edilmiş bir rakam yok. Beşiktaş'ın bir isteği olmuş... Başkanımız Yüksel Yıldırım da satmayı düşünmüyoruz deyip konuyu kapatmış. Hedeflerimiz çok büyük... Önce Süper Lig'e, sonra Avrupa'ya sonra da Bursaspor'dan sonra 6. büyük olma hedefimiz var. Bizim için değerli bir oyuncuyu bırakmak bu hedeflere göre mümkün olmaz" şeklinde yanıt verdi.