SPOR
Giriş Tarihi : 27-05-2020 14:34   Güncelleme : 27-05-2020 17:45

Ertuğrul Hoca Muhammed Mert'i istiyor!

TFF Ligler sayfası kırmızı beyazlı ekibin, Altınordu'nun 25 yaşındaki orta sahası Muhammed Mert'i transfer etmek için harekete geçtiği ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın bu oyuncu da ısrarcı olduğunu yazdı.

Ertuğrul Hoca Muhammed Mert'i istiyor!

TFF Ligler sayfası twitter üzerinden Yılport Samsunspor'la ilgili yeni bir transfer iddiası ortaya attı. Kırmızı beyazlı ekibin, Altınordu'da forma giyen 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Muhammed Mert'i büyüteç altına aldığını yazdı. Haberde şu ifadelere yer verildi; Samsunspor dış transfer çalışmalarını hızlandırdı. Kırmızı beyazlılar, Altınordu'nun yıldız ismi Muhammed Mert ile ilgileniyor. Ertuğrul Sağlam bu transferde ısrarcı. " 

YEŞİLYURT YORUMLADI

Samsunspor'u yakından takip eden spor yazarı Hakkı Yeşilyurt, Samsunspor'un transfer listesinde yer aldığı söylenen Muhammed Mert'in iyi bir kumaş olduğunu söyledi. Kendisine ait sosyal medya hesabından oyuncuyu değerlendiren Yeşilyurt şunları söyledi; "Haberin doğrulundan emin değilim; ama Muhammed Mert, kumaşı çok iyi bir oyuncu. Ertuğrul Hoca'nın 4-3-3'ünde 8 numara olabileceği üzere, tipik bir 10 numaradır. Savunma yönü de olan, baskı altında rahat dripling özellikli, coşkulu, final paslarıyla dikkat çeken bir isim."

MUHAMMED MERT KİMDİR ? 

Muhammed Mert, Altınordu takımında orta saha pozisyonunda görev yapan Belçikalı-Türk futbolcudur. Profesyonel kariyerine 2013 yılında Genk kulübünde başladı. Daha sonra sırasıyla NEC, Fortuna Sittard, Víkingur, FC Den Bosch ve Altınordu kulüplerinde oynadı.