SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2021 08:24   Güncelleme : 22-05-2021 08:24

Erdoğan: Meclis'e sunuyoruz

Kuzey Marmara Otoyolu kavşak açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi yeni anayasaya kavuşturacağız, yargı reform paketinin 4.sünü Meclis'e sunuyoruz." dedi.

Erdoğan: Meclis'e sunuyoruz

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün yaptığımız açılışla, İstanbul'un batısındaki Kınalı mevkiinden başlayıp Sakarya'nın Akyazı mevkiine kadar uzanan projenin tüm bölümlerini tamamlamış oluyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nu 45 kilometre büyüterek toplam 443 kilometreye ulaştırıyoruz.

Bu otoyol İstanbul'un şehiriçi ulaşımı dışında, ticari araç trafiği bakımından da hayati öneme sahiptir. İstanbul'a açtığımız bu nefes borusunun anlamını en iyi şekilde bu şehirde yaşayanlar biliyor. Türkiye'nin hem nüfus yoğunluğu, hem turizm potansiyeli bakımından en hareketli noktalardan Marmara Bölgesi'ni çepeçevre otoyollarla donatmış olacağız.

Silüeti yavaş yavaş ortaya çıkan 1915 Çanakkale Köprüsü, şimdiden kendisini gören herkesi hayran bırakmaya başlamıştır. Sonradan eklediğimiz kısım hariç tamamını hizmete açtığımız Kuzey Marmara Otoyolu ile zamandan 1 milyar 650 milyon lira akaryakıttan 837 milyon lira olmak üzere yıllık 2,6 milyar liraya maddi katkısı 351 bin ton da karbon emisyonu azaltımı etkisi olacaktır.

Biz hayatımız boyunca eser ve hizmet siyaseti peşinde koştuk. Büyükşehir belediye başkanı olarak İstanbul'dan başladığımız eser ve hizmet siyaseti yolculuğumuzu Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkemizin her karış toprağına ulaşacak şekilde sürdürdük. Türkiye'nin dünyadaki konumunu uygun seviyeye yükselttik. Küresel siyaset ve ekonomi düzeninin yeniden yapılanma süreci koronavirüs salgını ile hızlanırken biz Türkiye olarak hedeflerimizden şaşmadan mücadelemizi sürdürme başarısını gösterdik.

Coğrafyamızın dört bir yanındaki dostlarımıza da el uzattık. Son Kabine toplantısının ardından milletimizle detaylıca paylaştığımız şekilde hibe ödemeleri, destek programları ile toplamda 655 milyar liralık bir kaynağı bu dönemde milletimizin emrine verdik.

Milletimizin sağlığını korumak için titizlikle geliştirdiğimiz tedbirleri üretimin, ihracatın, büyümenin devamını sağlayacak şekilde planladık ve uyguladık.

Tüm bunları yaparken yatırımları da ihmal etmedik. Gezi olayları ile başlayan ve açık bir tehdit halini alan ekonomik saldırılara rağmen eser ve hizmet siyasetimizden taviz vermedik. Sağlık alanındaki en büyük kapasite artışlarını salgın döneminde yani son 14 ayda gerçekleştirdik. 

Kuzey Marmara Otoyolu'nun pek çok kesimini yine bu dönemde tamamlayıp hizmete soktuk.

YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Yeni ve sivil anayasamıza da inşallah kavuşacağız. Türkiye'yi salgın sonrasında yeniden yapılanacak küresel sistemin lider ülkeleri arasına sokma kararlılığımızı sürekli ifade ediyoruz. Bu tablo dışarıda ve içeride birilerine rahatsızlık veriyor. Uzunca bir dönem ülkemizi darbelerle, terör örgütleriyle bir kısır döngünün içine hapsedenler bağımsız Türkiye hedefimizden hiç hoşlanmadılar.

 

 

 

ETİKETLER:

Erdoğan , açılış , tören ,