SPOR
Giriş Tarihi : 14-12-2020 13:36   Güncelleme : 14-12-2020 13:36

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, hasta yatağında da olsa takımıyla yakından ilgilenmeyi ihmal etmiyor. Bursaspor karşısında alınan ağır mağlubiyet sonrası olaya el koyan Başkan Yıldırım, "Tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil tüm tedbirler masaya yatırılacak ve de Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa hepsi alınacaktır" dedi.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, bir yandan covıd-19 belasıyla uğraşırken; bir yandan da zirveden uzaklaşan ve her geçen hafta futbolu ve aldığı sonuçlarla taraftarlarını üzen takımıyla da ilgileniyor. Son Bursaspor yenilgisi bardağı taşıran son damla olurken; Başkan Yıldırım., hasta yatağında futbolcularına mesa yolladı. Herkesin bir an önce toparlanması gerektiğini ifade eden Başkan Yıldırım, "Gelinen bu durumun sorumluları hak ettikleri cezaları alacaklar. Konuyla ilgili olarak teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve Genel Menajer Mustafa Aztopal istişarelere başladı" dedi. 

OLAYA EL ATIYORUM 

Başkan Yüksel Yıldırım, "Bari sahaya Mustafa Erkanat tişörtleri ile çıkmasaydınıız da yüreklerimizi sızlatmasaydınız. Yüreksiz ve 5 paralık futbol oynayarak tüm Samsun'u Türkiye'ye rezil ettiniz. Maç sonrası sinirimden Mustafa için hüngür hüngür ağladım. Beni kimsenin ağlatmaya hakkı yoktu o gece! Futbolda mağlubiyetler olur, bunlar doğaldır ve olacaktır. Ama mücadele etmeden, savaşmadan, ruh ve karakteri ortaya koymadan alınan mağlubiyetleri ne ben ne de camia kabul edilebilir.Zaferler savaşılmadan kazanılmaz ama hala Samsunsporlu oyuncuncular bunu bugüne kadar öğrenmemişler! Bu güne kadar iyi niyetimizi hiç esirgemedik ama artık gelinen noktada duruma daha farklı bir el koyma durumu hasıl olmuştur" diye konuştu. 

KENDİNİZE ÇEKİ DÜZEN VERİN

"Balıkesir maçının ardından haftaiçi Yüksel Başkan olarak düğmeye basacağım. Günah benden gitti. Dinsizin hakkından imansız gelir diye bir söz var" diyerek sözlerine devam eden Başkan Yıldırım, "Bu nedenle tüm takıma başta ciddi miktarda bir para cezası kesilmesi olmak üzere ve kadro dışı bırakmalar dahil tüm tedbirler masaya yatırılacak ve de Süper Lig'e çıkmak için gerekli ne önlemler varsa hepsi alınacaktır. Bu takımı Süper lige çıkarmak ve Şampiyonluk kupasını rahmetli kardeşim Mustafa Kemal Erkanat'ın kabrine götürmek benim namus borcumdur. Duygusallık malesef öldürüldü. Bu minvalde hocamızla ve genel menajerimizle gerekli istişareler  ve devre arası gerekli nokta takviyeler konusunda yeni kadrolaşma çalışmaları acilen başlayacaktır. Kimsenin göz yaşına bakılmayacak" dedi.