GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2020 13:20   Güncelleme : 29-11-2020 13:20

Samsun'da Bakan Murat Kurum'un programına katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ın Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı açıklandı.

ç'ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Bakan Kurum ile gün boyu açılış ve ziyaretlere katılan Bafra Belediye Başkanı Kılıç'ın Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası başlayan şok, aynı programda yer alan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun da testinin pozitif çıktığını duyurması ile adeta krize dönüştü.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'da Covid-19 testi pozitif çıkan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç gibi Bakan Murat Kurum ile gün boyu açılış ve ziyaret turlarında yer aldı. Bakan Murat Kurum Samsun ziyareti kapsamında AK Parti Samsun İl Başkanlığına da giderken, burada kendisini AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu karşıladı. Kentsel Dönüşüm temel atma töreni ile birlikte Bakan Murat Kurum'un Samsun'da gerçekleştirdiği tüm ziyaret turlarına katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise bu gece saatlerinde yaptığı duyuruda Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. 

Covid-19 testleri Bakan Kurum Samsun'a gelmeden önce yapılırken, test sonuçlarının gün boyu süren ziyaret turlarının ardından Bakan Kurum, kentten ayrıldıktan sonra açıklanması dikkati çekti. Samsun'da Bakan Kurum'un programına katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun yanı sıra Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Alaçam ilçe Kaymakamı Fikret Zaman'ın da Covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi.