GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2020 14:38   Güncelleme : 24-10-2020 14:45

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada bekçi alımı sonuç duyurusuna yer verildi.

Polis Akademisi resmi internet adresi üzerinden bir açıklama yapıldı ve 2020/1 bekçi alımında şahsen müracaat ve ön sağlık kontrolü için adayların sınav merkezleri ile tarihlerine yer verildi.

Akademi resmi duyurusu şu şekilde:

"2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen müracaat ve ön sağlık kontrolüne katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar şahsen müracaatlarını yapacak ve ön sağlık kontrolüne katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. 
Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir."