SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2021 16:57   Güncelleme : 29-01-2021 16:57

Samsun'a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Samsun'a gelen CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanının olayı ile ilgili müfettiş gönderilip gönderilmeyeceğini sordu.

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, CHP Samsun İl Başkanlığına yaptığı ziyaret sonrası basın açıklamasında bulundu. Faik Öztrak, CHP Samsun İl Başkanlığı binasında yaptığı açıklamada, ülke ve Samsun gündemine ilişkin açıklamalar yaptı.

Faik Öztrak, yaptığı açıklamada Samsun Büyükşehir Belediyesinde görevli bir daire başkanının rüşvet ve irtikap soruşturması kapsamında tutuklandığını belirterek, "Bu daire başkanının evinde ve iş yerinde yapılan aramada koca bir servet çıktı. Elbette suçun şahsiliği ilkesi var. Ama bu olayda şunu sormak da bize düşüyor. Bizim Yalova Belediye Başkanımız altında çalışan memurların yolsuzluğunu fark edip suç duyurusunda bulunmasına rağmen görevinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanı geçen yıl Yalova Belediyesine müfettiş yağdırdı. Peki aynı İçişleri Bakanı bugün Samsun Büyükşehir Belediyesine bu rüşvet ve irtikap olayını incelemek üzere, müfettiş gönderdi mi, göndermedi mi? Bu belediye CHP'de olsaydı, müfettiş gönderir miydi, göndermez miydi? Samsun Büyükşehir Belediyesinde rüşvet ve irtikap soruşturması genişletilecek mi, yoksa üstü kapatılacak mı? Bu soruların cevabını bekliyoruz. Bu durumu kıymetli Samsunluların takdirine ve tüm Türkiye'nin vicdanına bırakıyorum" dedi.