GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 16:54   Güncelleme : 29-01-2021 16:54

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun’da yaşanan yangınlardan 19 Mayıs Sanayi Bölgesinde zarar gören dükkanlar için esnafın yaralarının bir an önce sarılmasına dikkat çekerek, üç ayrı bölgede eş zamanlı yaşanan yangınların incelenmesi gerektiğini vurguladı.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Terme, Çarşamba ve Tekkeköy 19 Mayıs Sanayi Sitesinde çıkan yangınlar için bir açıklama yaptı. Yaşar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir gece içerisinde Samsun’un üç ayrı bölgesinde yangınlar meydana geldi. Terme’de sazlık alanda, Çarşamba’da orman bölgesinde ve Tekkeköy’de sanayi sitesinde yaşanan yangınlar can yakıcı birer afettir. Can kaybının yaşanmaması her ne kadar tesellimiz olsa da özellikle 19 Mayıs Sanayi Sitesinde esnaflarımız maddi kayıplar yaşamıştır. Dükkanları zarar gören esnaflarımızın yaraları ivedi olarak sarılmalı, zararları giderilmelidir.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan yangın afetleri ormanlarımızı yok etmektedir. Samsun’da bir gece içerisinde üç ayrı bölgede çıkan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangınlar akıllarda soru işareti bırakmıştır. İlgili birimlerin gerekli incelemeleri yaparak kamuoyunu aydınlatmalıdır.

Samsunlu vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah her türlü felaketten vatanımızı ve bizleri korusun.”