SİYASET
Giriş Tarihi : 14-08-2020 14:02   Güncelleme : 20-08-2020 08:31

DYP Genel Başkanı Öçıkgöz CHP'li Tekin'i Mitinge Davet etti..

Doğrul Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz “”bunlar bitti” diyenler hep mahcup olmuşlardır. Sİzde mahcup olacaksınız"

DYP Genel Başkanı Öçıkgöz CHP'li  Tekin'i Mitinge Davet etti..

DYP Genel Başkanı Avk.Çetin Özaçıkgöz CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'e "Bir TV kanalında katılmış olduğunuz açık oturumda “DYP’nin yerle bir olduğunu, adının sanının ağızlara dahi alınmadığını, artık yok olduğunu” ifade etmiştiniz. Öncelikle hemen belirtmek isterim ki, sizin taraftan bizim misyonumuza 60 yıldan beri hep ömür biçilmiş “Bunlar bu sefer bitti, bir daha ayağa kalkamazlar, iktidar olamazlar artık” denilmiştir. Ama her seferinde Anka Kuşu gibi küllerimizden yeniden doğarak hep iktidar olmuşuzdur. Bizi toplarla, darbelerle, idam sehpalarındaki cellatlarla dahi yıkamadılar.
Yani bize “”bunlar bitti” diyenler hep mahcup olmuşlardır. Sİzde mahcup olacaksınız. 
Ne garip bir tecellidir ki, programda hem DYP’nin yok olduğunu söylüyorsunuz hem de DYP’den bahsediyorsunuz. Yok olmuş bir partiden bahsetmeniz, onun yok olmadığını göstermektedir. 
Sayın Vekil ; Hep var olma iddiasında olduğu halde bir çeşme yapmamış, bir ağaç dikmemiş bir partinin üyesi olmaktansa, sizin tabirinizle yok olmuş ama yaptığı eserler 30 yılda satıla satıla bitirilememiş bir partinin üyesi olmak hayatım boyunca daima gurur kaynağım olmuştur.
Hiç kimse “Devleti biz kurduk, Cumhuriyeti biz kurduk” demeye kalkmasın, çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar arasında bizde varız. Yerel seçimlerde CHP Genel Merkezinin bilgisi dahilinde, DYP sizin adaylarınız desteklemiştir. Özellikle Halk Tv bu durumu gerek haber olarak, gerekse altyazı olarak devamlı vermiştir. Neticede Ekrem İmamoğlu 31 Mart’ta 13 bin oyla kazanmıştır. 16 Milyonun yaşadığı İstanbul’da sizi değil karşı tarafı desteklemiş olsaydık, 13 bin oyun 7 binini İmamoğlu’na değil de karşı tarafa aktaramayacakmıydık? Öyle yapsaydık bin oyla Binali Yıldırım kazanmış olurdu ve seçimde tekrarlanmazdı. 2014 de Yalova seçimi iptal edilmişti, ikinci seçimde DYP adayını çekerek CHP adayını desteklemişti. CHP adayı da 60 oy farkla Belediye Başkanı olmuştu. Bütün bunlara rağmen “DYP’nin Yalova’da 60 oyu yoktu” diye düşünürseniz size zaten söyleyecek bir sözüm olamaz. 
Sayın Vekil ; Biz bunları hiçbir talepte bulunmadan, hiçbir pazarlık yapmadan yaptık. Çünkü Türkiye’ye kara sevdalıyız. Aslında sözlerim sadece size değil, sizin gibi düşünen, sizin gibi konuşan herkesedir. Ne yapalım piyango size vurdu. Yanlış konuşurken, kelimelerinizi dikkatli seçerseniz, Sayın Kılıçdaroğlu’na dostlarını kaybettirmezsiniz. 
Sizi Eylül sonunda DYP’nin Isparta Açık Hava Mitingi’ne davet eder, selam ve sevgilerimi sunarım.