DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-01-2022 19:29   Güncelleme : 08-01-2022 19:29

Dünya Haberleri DÜNYA ABD-Rusya hattında Kazakistan krizi!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'in basın toplantısındaki "Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir" şeklindeki sözlerine sert çıkıştı.

Dünya Haberleri  DÜNYA ABD-Rusya hattında Kazakistan krizi!

Sputnik Türkçe'de yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in bugün düzenlediği basın toplantısında kullandığı "Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir" ifadelerine yanıt verdi.


Bakanlık tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, "ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur. Bu davetsiz misafirleri kapılarının eşiğinde bulan Kuzey Amerika yerlileri, Koreliler, Vietnamlılar, Iraklılar, Panamalılar, Yugoslavlar, Libyalılar, Suriyeliler ve daha çok sayıda şanssız insanın ekleyecek çok şeyi var".

BLİNKEN: RUSLAR EVİNİZE BİR KERE GİRDİ Mİ ÇIKARMAK ÇOK ZOR OLABİLİR

Blinken, açıklamasında Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) liderliğinin, protestolar ve şiddet olaylarının yaşandığı Kazakistan'a barış gücü gönderme kararını eleştirmişti.   Kazakistan'ın KGAÖ'ye yardım başvurusunun soru işaretleri yarattığını söyleyen ABD'li bakan, "Neden dış yardıma ihtiyaç duydukları anlaşılır değil. Tarihten bir ders: Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir" demişti.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

 

ETİKETLER:

ABD , Rusya , Kazakistan

AdminAdmin