SİYASET
Giriş Tarihi : 24-03-2019 10:05   Güncelleme : 24-03-2019 10:05

DEMİRTAŞ"İLKADIM KARADENİZ'İN SANAT MERKEZİ OLACAK"

Demirtaş: İlkadım 'Kültür ve Sanat'da Karadeniz’in başkenti olacak İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, "İlkadım'ı vatandaşlarımızın ilgi alanlarını ve kültürel ihtiyaçlarını baz alarak sanatın ve kültürel faaliyetlerin nabzının attığı bir merkez yapacağız. İlkadım “Kültür ve Sanat da Karadeniz’in başkenti olacak" dedi.

DEMİRTAŞ

 

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, yerel seçimlere sayılı günler kala İlkadım ilçesinin vizyonuna farklı bir boyut kazandıracağı projelerini açıklamaya devam ediyor. 

Necaattin Demirtaş; festivalleriyle, sanat merkezleriyle, her yıl farklı başlıklarda yerel ve ulusal sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek sanat günleriyle İlkadım'ı kültür ve sanatın başkenti vizyonuna kavuşturacaklarını söyledi.

"FESTİVAL KENTİ İLKADIM"
İlkadım İlçesinde çok sayıda eski kent binaları bulunduğu bilgisini veren Necattin Demirtaş, "Bu binaları ulusal ve uluslararası grafiti sanatçılarının katılımıyla vatandaşlarımızın da katkı vereceği bina cephelerine uygun tematik ve görsel çalışmaların yapılacağı bir festival düzenleyeceğiz. Bu vesile ile hem binalar bir kimlik kazandıracağız hem de konuya ilgili ve yetenekli vatandaşlarımızın kendilerini ifade edebilecekleri verimli ve keyifli anlar yaşamalarını sağlayacağız" dedi.

"HER YIL BİR SANAT MERKEZİ"
Bunun yanı sıra ilçe sınırları içinde eski binaların dönüşümü, yeniden kimliklendirilerek halkın kullanımına açılmasını da hedefledikleri belirten Necattin Demirtaş, "Her yıl 1 Sanat Merkezi Projesi'ni hayata geçireceğiz. Bu alanlar galeri, müze, cep tiyatrosu, dinleti salonu, hobi alanları ve mahalle bellek müzeleri olarak kullanılacak. Sanatın her alanında aktif olarak kullanılacak mekanlar ile ilçemiz farklı bir kimlik kazanmış olacak" diye konuştu. 

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ile ortak projeler hayata geçirmeyi planladığını da ifade ederek şunları söyledi:

"Üniversite şehri olan ilimizde üniversitenin dahil olmadığı bir sanat kültür projesi düşünmek eksik olur. Bu projeler büyük maliyet gerektirmiyor. Hepsinin finansal ve ekipman maliyetlerini planladık. Bizler İlkadım'da rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra farklı, İlkadım'ı harekete geçirecek, vatandaşlarımızın ilgi alanlarına ve kültürel ihtiyaçlarına göre sanatsal faaliyetlere katılabilecekleri alanlar kazandırmak istiyoruz. 5 yıl boyunca bir kimlik kazandırılamayan ilçemiz bizim başkanlık dönemimizde kültürün ve sanatın nabzının attığı bir ilçe olarak şehrimizde fark yaratacak"