GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 16:46   Güncelleme : 19-05-2021 16:46

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerle bir araya geldi.

AKGÜL’DEN KUTLAMA 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılı Salıpazarı’nda kutlandı. Kutlama programının ardından İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesislerinde gençlerle buluşan başkan Akgül, gençlerin bayramını kutladı. İlçede gençlere yönelik projeleri anlattı. 

GENÇLERE MÜJDELER 

İletişim çağında gençlerimizi teknolojiye teslim etmeyeceğiz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sosyal aktivelerle buluşturacağız. Yapım protokolünü imzaladığımız Gençlik Merkezi inşaatımızın temelini bu yıl atıyoruz. Tenis kordu için yer teslimi yapıldı,ödeneği de geldi. İhale edilip, yapımına başlanacak. Gençlerimiz için bir diğer projemiz ise “Genlik Parkı” olacak. Yavaşbey Mahallemizde bulunan kapalı spor salonunun yanına gençlerimizin kullanacağı bir gençlik parkını da bu yıl tamamlamayı düşünüyoruz” dedi. 

ÜCRETSİZLER KURSLAR 

Başkan Akgül, BESYO’ya hazırlanan Lise ve Üniversite öğrencileri için,POMEM ve PMYO  parkur kurlarının da ücretsiz olarak devam edeceğini söyledi. 

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılında gençlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Öykü Yarışması” ile “Şınav ve Mekik” yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalya ve kupa verdi. 

19.19’DA İSTİLAL MARŞI İÇİN BALKONLARA 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yılda pandemi nedeni ile kontrollü bir şekilde kutluyoruz diyen Başkan Akgül, “Tedbirler kapsamında yine bu akşam saat:19.19’da tüm Salıpazarı hemşerilerimizi bayrakları ile birlikte evlerinin balkonlarına davet ediyorum. Hem birlikte gür ve coşkulu bir şekilde hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyorum.