GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2014 10:41

Cumhurbaşkanı adaylığı için ne dedi?

Cumhurbaşkanı adaylığı için net cevap Rota Haber › Güncel Haberleri › Cumhurbaşkanı adaylığı için net cevap CNN TÜRK'e konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna "Söz konusu değil" dedi. Haberi Yazdır Email Gönder 17.04.2014 09:04 Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına konuk olarak Gazeteci Cüneyt Özdemir'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. MİT yasası değişikliğine ilişkin bir soruyu Feyzioğlu, "Bu MİT yasası, MİT'i yurttaşları üzerinde, siyasi iktidar için casusluk yapan bir kuruma çeviriyor. MİT, kendi bilgisayar sistemcinden bütün bankalara anında bağlanabilecek, sendikaların, şirketlerin veri sistemine bağlanabilecek. Bu MİT yasası bu şekilde çıkarsa eğer, hiçbir şirketin, bankanın, meslek örgütünün sırrı kalmayacak. Feci bir şeydir bu. Her vatandaşın ensesinde elektronik bütün ortamları ve imkanları kullanarak MİT gözcülük yapacak. Doğrudan doğruya da bilgiyi Başbakan'a aktaracak bir yapı kurulmaktadır" diye yanıtladı. Feyzioğlu, "Passolig, kitlesel fişlemedir. Kitle sloganlarından korkma sonucunda Passolig gelmiştir. Son derece yanlış ve özgürlüklere aykırı bir eylemdir. Bu konuda ciddi bir araştırma yapıyoruz. Dava açacak noktaları bulup kamuoyu ile paylaşacağız" dedi. CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI? CNN TÜRK'e konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna Cumhurbaşkanlığına aday mısınız? şeklindeki bir soruya Feyzioğlu, "Benim aday olmam gibi bir durum söz konusu değil" dedi. Feyzioğlu, "Teklif edilirse sizinle paylaşırım, edileceğini sanmıyorum" diye konuştu

Cumhurbaşkanı adaylığı için ne dedi?

 

 
CNN TÜRK'e konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?"  sorusuna  "Söz konusu değil" dedi.    
 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programına konuk olarak Gazeteci Cüneyt Özdemir'in gündeme ilişkin  sorularını  yanıtladı.

MİT yasası değişikliğine ilişkin bir  soruyu  Feyzioğlu, " Bu  MİT yasası, MİT'i yurttaşları üzerinde, siyasi iktidar için casusluk yapan bir kuruma çeviriyor. MİT, kendi bilgisayar sistemcinden bütün bankalara anında bağlanabilecek, sendikaların, şirketlerin veri sistemine bağlanabilecek.  Bu  MİT yasası  bu  şekilde çıkarsa eğer, hiçbir şirketin, bankanın, meslek  örgütünün sırrı kalmayacak. Feci bir şeydir  bu . Her vatandaşın ensesinde elektronik bütün ortamları ve imkanları kullanarak MİT gözcülük yapacak. Doğrudan doğruya da bilgiyi Başbakan'a aktaracak bir yapı kurulmaktadır" diye yanıtladı.

Feyzioğlu, "Passolig, kitlesel fişlemedir. Kitle sloganlarından korkma sonucunda Passolig gelmiştir. Son derece yanlış ve özgürlüklere aykırı bir eylemdir. Bu konuda ciddi bir araştırma yapıyoruz. Dava açacak noktaları bulup kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığına aday mısınız? şeklindeki bir soruya Feyzioğlu,  "Benim aday olmam gibi bir durum söz konusu değil" dedi. Feyzioğlu, "Teklif edilirse sizinle paylaşırım, edileceğini sanmıyorum" diye konuştuAdminAdmin