SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2020 09:45   Güncelleme : 05-05-2020 09:58

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek"1Mayıs Dünya Emekçilerinin ortaklaşa kutladığı; Emek ve Dayanışma Bayramıdır.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek"İşçilerin, emekçilerin insanca yaşam koşullarında çalışmak, sosyal haklara ve özgürlüklere kavuşmaları; işçilerin uluslararası birliğini savunan, birlikte mücadeleyi hedefleyen çalışmalar sonunda sağlanmıştır"

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek mesajında şunları söyledi:”   Dünyada kapitalizmin acımasızlığı çalışma koşullarının ağırlığı, zor şartlar altında çalışanların verimlilikleri düşmekteydi. Olumsuz ve ağır çalışma koşulları altında yaşam mücadelesi veren emekçilerin uzun mücadelesi sonunda; çalışma koşulları belli ölçütlere bağlanarak sosyal hakları da geliştirilmiştir. 1Mayıs Dünya Emekçilerinin ortaklaşa kutladığı; Emek ve Dayanışma Bayramıdır.

İşçilerin, emekçilerin insanca yaşam koşullarında çalışmak, sosyal haklara ve özgürlüklere kavuşmaları; işçilerin uluslararası birliğini savunan, birlikte mücadeleyi hedefleyen çalışmalar sonunda sağlanmıştır.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük taleplerine dünyada olduğu gibi ülkemizde de saldırlar olmaktadır. 1977 yılında Taksim meydanında bayramlarını kutlayan işçilerimize yapılan saldırıda 37 işçimizin hayatını kaybetmesi, faillerin bulunamamış ve olayın aydınlatılmamış olması düşündürücüdür.

Her yıl 1 Mayıs kutlama alanlarının tartışılması, miting alanlarında çalışanların daha iyi yaşam hakkı taleplerini haykırmalarına kısıtlı izin verilmesi, çalışanların özgürlük sesleri devlet düşmanlığı gibi gösterilip şiddet ve baskı uygulamalarında sermaye- iktidar işbirliği son bulmalıdır. Demokratik yaşam ortamı üretimde kalite ve verimliliği artıracaktır.

Emek örgütlerinin, ekonomik, demokratik taleplerini uygar yöntemlerle ifade etmelerini önemsiyoruz, emekçilerin güncellenen taleplerini demokratik yollarla, özgürlükler içerisinde ifade etmelerini anlamlı ve doğru buluyoruz. Dil, din, renk, cinsiyet ve kültür farkı gözetmeksizin emekleri ile yaşamlarını sürdürenlerin; 1MayısEmek ve Dayanışma Bayramı kutlu olsun.”