SPOR
Giriş Tarihi : 01-11-2021 09:38   Güncelleme : 01-11-2021 09:38

Çapa: Alternatifsiz bölgelerin olması sıkıntılı

Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, Royal Hastanesi Bandırmaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Çapa: Alternatifsiz bölgelerin olması sıkıntılı

Maçı değerlendiren Fuat Çapa, “Bandırmaspor karşılaşması zor bir karşılaşma. Bugün sadece rakiple değil, aynı zamanda stadın bulunmuş olduğu konum yani rüzgarın ne kadar etkili olduğunu biliyorduk. Birinci devreye rüzgarı arkasına alan takımın avantajlı bir durumda başlayacağını tahmin ediyorduk. Maç esnasında da bunu çok net bir şekilde de gördük. Çünkü rüzgara karşı oynamanız çok kolay olmuyor. Buna rağmen ilk yarı iki takımda kontrollü oynadı. Bizde çok pozisyon vermedik ama çok da pozisyona girmedik. Ortada geçen bir karşılaşmaydı. Diomande’nin sakatlanmasından sonra orta sahadaki dengemizi bozuldu ve ilk yarının son dakikasında yediğimiz gol rakibin motivasyonu açısından çok doğru bir zamanda geldi. Bizim açımızdan da kötü bir zamanda geldi. İkinci yarıdaki oyun ilk yarının tam tersi oldu. Biz biraz daha fazla topa sahip olan taraf olduk. Biraz daha etkili olmaya çalıştık. Duran toplar kullandık ama rüzgarın avantajını değerlendirerekten kullanamadık. Bu konuda eksik olduğumuzu söyleyebilirim. 18 etrafından son tercihlerimiz, son paslarımız, son inisiyatiflerimiz çok doğru değildi. İkinci gol risk aldığımız bir dönemde geldi. 1-1’i yakalayalım derken rakibimiz kontrayı yakaladı ama ona rağmen yemememiz gereken bir gol oldu. Çünkü defansımız doğru şekilde duruyordu. Orada kalecimiz ile oyuncumuzun arasındaki iletişimin ya da birlikte hareket etmemenin vermiş olduğu dezavantajla rakibimiz iyi bir şekilde değerlendirdi” dedi.
Manisa FK maçının ardından milli takım arasını iyi bir şekilde değerlendireceklerini ifade eden Fuat Çapa, “Geldiğimizde bu 3 karşılaşmanın bizim adımıza neler verebileceğini görmemiz gerekiyordu. Milli takım arasında da değerlendirmemiz gerekiyordu. Büyükşehir Belediye Erzurumspor, kupa karşılaşması ve bugünkü oynadığımız karşılaşma bazı verileri bize çok net bir şekilde göstertti. Özellikle sakatlıktan dönen oyuncularımızın çok sayıda olması ve alternatifsiz bölgelerin olması sıkıntılıydı. Ama önümüzdeki haftayı dolu dolu geçirip milli takım arasını iyi bir şekilde değerlendirdiğimiz taktirde tamamen sahadaki duran topuyla, oyunuyla, geçiş oyunuyla neler yapması gereken bir takım görüntüsü vermemiz gerekiyor. Şuanda bunlardan uzağız” diye konuştu.

AdminAdmin