SPOR
Giriş Tarihi : 17-12-2020 17:11   Güncelleme : 17-12-2020 17:11

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Mustafa Erkanat'ın vefat ettiği dönemde bu sezon şampiyonluk çok daha anlam kazandı. Şampiyonluk kupasını Mustafa Erkanat'ın kabrine götürmek boynumuzun namus borcu oldu. Takım olarak ant içtik" dedi.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, son dönemde takımın ruhunu ve kendine olan özgüvenini yitirdiğini söyledi. Hastalığı büyük ölçüde atlatan ve eski sağlığına doğru hızla bir iyileşme gösteren kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım, ilk icraatı için somut adımlar atmaya başladı. 'Takımın en büyük sorunu olan gol atamamak, hızlı oynamamak, tepkisizlik ve kendilerine azalan özgüven üzerine konsantre olacağız' diyerek sözlerine başlayan Başkan Yıldırım, "Ertuğrul Hocam ile yok olmuş olan takım ruhunu yeniden inşa etmek için çalışmalarımıza başladık. Moral, motivasyon, sorumluluk aşılamak, takım içi uyum ve takım ruhu oluşturmak gibi işlerde tüm sorumluluğu teknik heyete ve genel menajere yüzde 100 yetki ile devrettim" dedi. 

İŞİN İÇİNDE OLACAĞIM 

Başkan olarak daima işin başında olacağını da üzerine basa basa söyleyen kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım, "Oyunculara tekrar özgüvenlerini kazandırmak bizim en önemli işimiz. Şampiyonluğa giden yol takım ruhu ile özgüvenden geçmektedir. Hal böyle olunca gereksiz puan kayıplarının artık bundan böyle son bulacağına inanıyoruz. Mustafa Erkanat'ın vefat ettiği dönemde bu sezon şampiyonluk çok daha anlam kazandı. Şampiyonluk kupasını Mustafa Erkanat'ın kabrine götürmek boynumuzun namus borcu oldu. Takım olarak ant içtik. Bu sezon bu takım ile bu şekil şampiyon olup Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyoruz”