GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 19:15   Güncelleme : 06-10-2021 19:37

Böyle Milletvekilleri de var

Yurt sorunlarının tavan yaptığı bir dönemde kendisine ait iki katlı binasını boşaltıp içini dayayıp döşedikten sonra Kız öğrencilerine yurt olarak verdi. CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, iki katlı binasını boşaltıp yurt haline getirdik den sonra 40 kız öğrenciye ücretsiz olarak tahsis etti.

Böyle Milletvekilleri de var

 

TBMM’de böyle milletvekilleri de var. Sevgili okuyucular, gerçekten böyle kişileri gördükçe insanın içine birazda olsa umut doğuyor. Düşünün bir kere günlerdir 18-19 yaşlarında genç Üniversite öğrencileri barınmak için yer arayıp, parklarda sabahlarlarken, bir Milletvekili çıkıyor bu öğrenciler için Ankara’nın en mutena semtindeki 4 katlı binasını boşaltıp kız öğrencilere yurt olarak veriyor.

Evet sevgili okuyucular, inanın bu ülkede adam gibi adamlar hala mevcut, hala vicdan sahibi insanlar bulunuyor, bu nedenle bugünkü yazımı böyle vicdan sahibi bir Milletvekiline ayırdım. Kendisini Parlamentodan tanırım, Milletvekilliğini bir çıkar aracı değil bir hizmet aracı olarak kabul etmiş bir vekil, kürsüyü Millet sorunlarına ayırmış bir kişi, keşke bütün vekillerimiz kendisini karşılıksız olarak böyle millete adasa.

İşte bugün size bir Milletvekilinin son günlerin konusu olan yurt sorunu ile ilgili aldığı asil bir karardan  bahsedeceğim, bu isim CHP’nin  Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, kendisi TBMM’ nin en çalışkan Milletvekillerinden birisi olduğu kadarda yardım severliği ile tanınan bir Milletvekili.

Zira Milletvekilliğinin yanında yıllar öncesinden sahip olduğu ünlü Hastanesi ile de tanınır, eşi ile birlik de işlettiği hastanesinin kapılarını fakir fukaraya açmış ve binlerce hastayı bedava muayene etmiş bir insan olarak tanınır.

Böyle bir siyasetçi Devletin bile başaramadığı bir kararı alarak, sahip olduğu bir binayı tamamen boşaltıp, içini dayayıp döşedik den sonra 40 kız öğrenciye bedava olarak tahsis etti.

Sevgili okuyucular bu Millet böyle insanı hiç unutmaz hele bu bir siyasetçi ise onun yaptığı bu iyilikleri asla unutmaz, düşün bir kere öğrenciler yurt sıkıntısı yüzünden parklarda, vagonlarda barınmaya çalışırken bir Milletvekili Devletin bile alamadığı bir kararı  alarak binasını tamamen ücretsiz olarak Kız öğrencilere yurt olarak tahsis ediyor, bu kolay bir iş mi.

İşte bu yüzden CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal’ı aradım ve kendisi ile aldığı bu fedakar kararını konuştum, bakın kendisi bu konuda neler söyledi, taktiri sizlere bırakıyorum.

‘’ Devletin yurt konusuna duyarsız kalarak öğrencilerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına yönlendirdiği bir dönemde ben Ankara Demet Evler’ de bulunan 2 katlı dört dairelik binamı 40 kız öğrencinin barınacağı şekilde hazırlayıp ücretsiz olarak onların hizmetine sundum. Yurt olarak hazırladığımız her dairede buzdolabı, çamaşır makinesi, Televizyon ve ocak gibi elektrikli araç gereç yanında mutfak malzemeleri ve diğer ev eşyaları da hazır bulunmaktadır. Ben şoför sarı Memetin oğluyum. Sıkıntı nedir bilirim. Kız çocuklarımızın yersiz kalmalarını içime sindiremedim. Onlardan istediğim okullarından mezun olduktan sonra diplomalarını alarak yanıma gelmeleri benim en büyük hediyem olacaktır.’’