SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-06-2021 17:22   Güncelleme : 12-06-2021 17:27

Bir Siyasetçi Babanın, Gurur Veren Kızları

Bir Siyasetçi Babanın, Gurur Veren Kızları Gazeteci yazarımız Erdem Noyan, bu kez gerçek den herkese örnek olacak bir başarı öyküsünü kaleme aldı ve yazdı.Bu yazı iki kız kardeşin başarı öyküsüdür. Bir dönemin önemli Siyasetçisi rahmetli Elazığ Milletvekili Ahmet Küçükel’in iki kızı, babalarının miras bıraktığı Ankara’nın ünlü hastanesini dev bir sağlık kuruluşu haline getirdi.

Bir Siyasetçi Babanın, Gurur Veren Kızları

Erdem NOYAN(İnternet Özel Haber)

KISA SÜREDE ÇAĞ ATLATTILAR

Bir siyasetçi babanın, gurur veren kızları. Ankara’nın tanınmış sağlık kuruluşlarından Güven Hastanesinin sahibi rahmetli Doğruyol Partisi eski Milletvekili Dr. Ahmet Küçükel’ in iki kızı genç yaşlarında başına geçtikleri Güven hastanesini kısa sürede çağ atlattılar.

Gerçekten gurur verecek bir işi başarmışlar iki kız kardeş. Ben genç bir gazeteci iken kendisini tanıma fırsatı buldum rahmetli Dr. Ahmet Küçükel’i. O, o zaman Doğru Yol Partisi Elâzığ Milletvekili idi, bende Elazığlı olduğum için bir yakınlığım olmuştu kendisi ile. Küçükel, Demirel’in sağ kolu, başarılı bir politikacı ve doktor idi.

Evet sevgili okuyucular gelelim konumuza, gerçekten incelenmesi gereken bir aile Küçükel ailesi. 2009 yılında ani bir kalp krizi sonucunda vefat eden Milletvekili Dr. Ahmet Küçükel, tırnağı ile kazıyarak yarattığı Güven Hastanesini, başta eşi Dr. Aysun Küçükel ve o tarihlerde gençlik çağlarına yeni adım atan iki kızı, Nükhet Küçükel Ezberci ile Banu Küçükel’ e bırakmış idi.

İşte ne olduysa o tarih den itibaren oldu ve babadan kalan ve 20 yataklı, 33 personelli bir sağlık kuruluşu olan Güven hastanesini önceleri anneleri ile birlikte daha sonra ise annelerinin vefatından sonra iki kız kardeş kolları sıvayarak gece gündüz demeden çalışıp Güven hastanesini dev bir sağlık kuruluşu haline getirmişler.

(Başbakan Süleyman Demirel, Elazığ Milletvekili Ali Rıza Septioğlu, Elazığ Milletvekili Ahmet Küçükel ve teşkilat mensupları...)  

BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTILAR

Bugün Ankara’nın en modern ve son teknolojilerle donatılmış bir sağlık kuruluşu haline gelen Güven Hastanesi, aradan geçen bu süre içinde inanılmaz yükseliş göstermiş ve bugün dev bir sağlık kuruluşu haline gelmiş.

Sevgili okuyucular, gerçekten de insana gurur veren bir gelişme olmuş Güven Hastanesi ve Çayyolu Güven Kampüsü. Burada önemli olan anne ve babasını genç yaşta kaybetmiş iki genç kadın bu kadar büyük başarıya nasıl imza atmış.

 Ankara’da aranan bir sağlık kuruluşu haline gelen Güven Hastaneleri, iki başarılı çalışkan kardeşin sırt sırta vererek gece gündüz çalışmaları sonucunda, 20 yatak kapasiteden bugün 254 yatak kapasiteye, gene o tarihlerde 2 olan ameliyathane sayısını, 12’ye ve o tarihlerde 33 olan personel sayısını bin 400’e çıkarma başarısı göstermişler.

Kolay değil bu ortamda iki genç kadının yönettiği sağlık kuruluşlarına çağ atlatması. Geçenlerde bu başarının arkasındaki öyküyü dinlemek üzere Güven Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Nükhet Küçükel Ezberci ile örneği Avrupa da bile zor bulunabilecek Güven Hastanesi Çayyolu Kampüsünde buluştum.

Daha önceleri kendisini hiç tanımadım, ancak rahmetli Babası nedeniyle ismini duymuştum, bu başarının arkasında yatan öyküyü merak ettiğim için, Çayyolu Kampüsünde kendisini yakından tanıma fırsatı buldum, son derece şık ve kibar tavrı ile bizi karşıladı ve kardeşi Banu Küçükel ile beraber 20 yatak kapasiteden bugün 254 yatak kapasite ve 40 bin metre kare alana kurulmuş sağlık kampüsünün başarı hikayesini kendisinden dinledim.
İnanılacak gibi değil, dünya küçülmeye ve ekonomik sıkıntıya girmişken ve ülkemizde bu daralmadan nasibini almışken bir sağlık kuruluşu bu kadar çok yurt içinde ve yurt dışında başarı gösterebiliyor işte ben bunu merak ettiğim için Nükhet hanımla konuşmayı çok istedim. 

    

Hastanelerini sağlık alanında başarıdan başarıya koşturan iki kardeş, Güven Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Banu Küçükel ve Güven sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Nükhet Küçükel Ezberci’nin yarattığı bu modern teknolojiyle donatılmış Güven Hastanesi ve Çayyolu Güven Hastanesi Kampüsü de görülmeye değer bir yer haline gelmiş.

Gerçekten sevgili okuyucular gidip görülmesi gereken bir sağlık kampüsü Çayyolu Güven Hastanesi, gerek hastalara gösterilen yakın ilgi ve tedavi şekli ve gerekse Avrupa‘da bile benzeri zor görülen modern ve son teknoloji ile donatılmış hastane.

Bu nedenle Güven Hastanesi ve Çayyolu Güven Kampüsüne yurt içi ve yurt dışında ilgi büyük, bunun nedeni ise Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Nükhet Küçükel Ezberci’den öğreniyoruz, Ezberci bugün hastanelerinde görev yapan Doktor ve sağlık çalışan kadrolarının çok deneyimli ve tanınmış kişilerden oluştuğunu belirterek, bu nedenle Güven sağlık grubunun bu günlere geldiğini söyledi.

Gerçekten onur verici bir iş, üstelik iki genç kadının başarıdan başarıya koşturduğu sağlık kuruluşunun bu günlere gelmesi. İcra Kurulu Başkanı Nükhet Küçükel Ezberci’nin anlattığı bu başarının arkasındaki öyküyü gelin birlikte dinleyelim: ‘’Güven hastanesi, bugün Tele Sağlık Kavramı ile online e-Doktor Konsültasyon, uzaktan Kronik hastalık ve Dijital hizmetler vermektedir. Bugün yurt içinde ve yurt dışındaki hastalar ile görüntülü video konferans sistemi ile anında müdahale ediliyor. Son derece modern teknolojiler ile donatılmış hastanelerimizde deneyimli doktorlarımızla hizmet veriyoruz.’’

Sevgili okuyucular hakikaten kendisini dinledikçe ülkemiz adına böyle bir sağlık kuruluşuna sahip olduğumuz için çok gurur duydum. Bir de Güven Hastanesi Çayyolu Kampüsü var ki orayı mutlaka gidip görmek lazım.

10 bin metrekare üzerinde kapalı alana sahip, yeni ve modern binalarda hizmet veren bu kampüste Cerrahi Tıp Merkezi bulunuyor. Bu merkezde tam donanımlı son teknolojiye sahip 12 ameliyathane, 25 poliklinik, modern laboratuvarlar gibi üniteler bulunuyor.

Çok gelişmiş teknoloji ile donatılmış bu Güven Çayyolu Kampüsü, iki başarılı iş kadını Nükhet ve Banu kardeşlerin göz bebeği niteliğinde. İki saate yakın yaptığımız görüşmeden İcra Kurulu Başkanı Nükhet Küçükel Ezberci, gözleri ışıl ışıl bu başarı öyküsünü anlatırken, Güven Çayyolu sağlık Merkezini ailesinin Türkiye’ye bir armağanı olduğunu da söylemeden geçemedi.

sevgili okuyucular, 35 yıllık Ankara’lı bir gazeteci olarak üstelik hemşerileri olarak böyle bir sağlık kuruluşu öyküsünü yarattıkları için iki başarılı iş kadını Nükhet Küçükel Ezberci ile kardeşi Banu Küçükel’e gerçekten teşekkür etmek gerekiyor.